Vēl tikai nedēļa līdz vērienīgajam festivālam „Dzīres Kuldīgā”

Jau deviņpadsmito gadu jūlija trešajā nedēļā – no 17. līdz 20. jūlijam – notiek pilsētas festivāls „Dzīres Kuldīgā”. Atšķirīgs no citu pilsētu svētkiem ir ne tikai nosaukums, bet arī saturs, ar kuldīdznieku veidotiem oriģināliem, netradicionāliem, atraktīviem pasākumiem un svētkiem īpaši veidotām koncertizrādēm.

Četrās festivāla dienās pilsētnieki un Dzīru viesi varēs skatīt un piedalīties vismaz 150 dažādos pasākumos, rodot iespēju atpūsties, izklaidēties un līdzdarboties. Lielākā daļa Dzīru pasākumu ir bez ieejas maksas, bet svētku programma ir tik dažāda, lai nodarbi sev atrastu gan liels, gan mazs.

Ar interesi vienmēr tiek gaidīti tradicionālie pasākumi: svētku atklāšana, Alekšupītes skrējiens un karnevāls, „Dzīru” gājiens, lielā balle un noslēguma koncerts Rātslaukumā. Pasākumi, kurus noteikti ir vērts apmeklēt, jo tos varēs redzēt tikai „Kuldīgas Dzīrēs”:ceturtdien, 17. jūlijā, plkst. 23:30 – dzīru atklāšana un salūts Ventmalā pie Alekšupītes ietekas,kad godināsim veco ķieģeļu tiltu 140. jubilejā – pirmatskaņojumu piedzīvos Valda Zilvera un Jāņa Petera kopdarbs – veltījums Kuldīgas tiltam. Bet ar interesantu uzstāšanos priecēs ielu teātris „Quidams”no Francijas.

Ceturtdienas un piektdienas nakts stundās „Alekšupītes sudraba līkločos” senās Kuldīgas ielās un pagalmos rosīsies dažādu žanru ārzemju un pašmāju mākslinieki: savdabīgs koku duets no franču grupas „Du O des Branches”, beļģu grupa „Cie des Quatre Saisons” ar karuseli „Ceļojošais koks”, „Cie Retouramont” gaisa akrobāti. Vides akcijā „Vecpilsētasfaktūras” kopā ar Kuldīgas jauniešiem darbosies jaunie mākslinieki no Norvēģijas, Islandes, Lietuvas.

Ik gadu, īpaši festivālam, tiek gatavots oriģināls, muzikāls koncertuzvedums, kurā piedalās populāri Latvijas solisti un aktieri. Šogad aprit 110 gadu, kopš Latvijā izdota pirmā skaņuplate. Paredzēts, ka 2014. gadā iznāks aizrautīgā Kuldīgas novada kolekcionāra Ata Gunvalža Bērtiņa 10 gadu rakstītā grāmata „Latviešu skaņuplašu vēsture”. Atzīmējot šos nozīmīgos notikumus Latvijas kultūras dzīvē, 18. jūlijā plkst. 22.00 Kuldīgas pilsētas estrādē izskanēs vērienīgs brīvdabas koncerts „Vinilavaldzinājums”. Koncerta muzikālo materiālu, kurā būs pārstāvētas sava laika liecības – latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi un dziesmas, tautas mūzika, operešu melodijas, dziesmas no kinofilmām, koncertu un salona mūzika, deju mūzika, marši, krievu un čigānu romances, tango, džeza melodijas, atlasīja muzikoloģe Daiga Mazvērsīte un komponists un aranžētājs Juris Vaivods. Koncertā solījis piedalīties arī Raimonds Pauls. Solisti: Normunds Rutulis, Ingus Pētersons, Andris Daņiļenko, Andris Ērglis, Artis Robežnieks, Atis Ieviņš, Vineta Elksne, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa, Ērika Eglija un citi.

Sestdien, 19. jūlijā jau rīta pusē – Amatnieku tirgus lustes 1905. gada parkā, Rātslaukumā, Liepājas un Pils ielās, savukārt plkst. 16:00 – atrakcija, kurā piedalīties ir katra kuldīdznieka goda lieta – „Zelta ikrs” Alekšupītē, bet plkst. 18.00 – tradicionālais ekstrēmais Alekšupītes skrējiens un ūdens karnevāls. „Tāda skrējiena pa upi citur pasaulē nav,” kuldīdznieku pārliecībai piekrīt arī Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. Šie abi pasākumi, kas gadu no gada Alekšupītes krastos pulcē simtiem kuldīdznieku un pilsētas viesu, ir neiztrūkstoša atraktīvo „Dzīru”sastāvdaļa.

Sestdienas izskaņā – lielais Dzīru gājiens un svētku balle kopār ar grupām „Rumbas kvartets” un „Mazā Parīze”. Plkst. 24.00 – svētku salūts.

Svētdien, 20. jūlijā, plkst. 19:00 – Dzīru noslēguma koncerts Rātslaukumā „Čellu Dream Team Kuldīgā”

Svētku „Dzīres Kuldīgā” producente Inta Burnevica saka: „Dzīres nevar izstāstīt, tās jāpiedzīvo. Atplaukstiet un dzīrojiet kopā ar mums!” „Dzīres Kuldīgā” ir visatpazīstamākais Kuldīgas kultūras un kultūrtūrisma produkts, par to liecina svētku apmeklētāju un nozares profesionāļu atsauksmes un vērtējums.

Pasākuma programma un noderīga informācija www.kuldiga.lv/lv/kultura/dzires-kuldiga-2014

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav