Kuldīgā norisinās vasaras novadpētniecības nometne

Divas dienas – 9. un 10. jūlijā Kuldīgā norisinās Kuldīgas novada Galvenās bibliotēkas organizēta vasaras novadpētniecības nometne bibliotekāriem „Stāsts - vietējās vēstures saglabāšanas forma”.

Nometnē uzstāsies dzīvesstāstu un atmiņu vākšanas teorētiķi un praktiķi: par stāsta lomu lokālās vēstures saglabāšanā runās LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece Dr.sc.soc. Dagmāra Beitnere-Le Galla. Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Dr. philol. Guntis Pakalns referēs par tēmu „Stāsts un stāsta dzīve”. Savukārt LNB IT departamenta programmētājs, dizainers Māris Meļņikovs demonstrēs kā ar minimāliem līdzekļiem radīt fotostāstu.

Pēc teorētiskā ievada nometnes dalībnieki dosies pilsētas ielās, lai kopā ar Kuldīgas Galvenās bibliotēkas speciālistiem iepazītu vecpilsētu un veiktu praktisko uzdevumu „Sajūti Kuldīgu!”, kā arī pie ugunskura klausīsies Gunta Freimaņa, Liesmas Lagzdiņas, Gunta Pakalna un savu kolēģu stāstus.

Nometnē piedalīsies ap 60 bibliotekāru no Kurzemes un Zemgales.

Nometnes galvenais mērķis – meklēt un piedāvāt mūsdienīgus stāstu fiksēšanas un saglabāšanas formātus, izmantojot jaunāko tehnoloģiju piedāvātās iespējas.

Nometni „Stāsts - vietējās vēstures saglabāšanas forma” līdzfinansē Kultūrkapitāla fonda Kurzemes kultūras programma, tās norisi atbalsta arī Kuldīgas novada Dome.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav