Kuldīgā viesosies izstāde “ROTU BALSIS”

Šī gada 19. septembrī Kuldīgas vecajā rātsnamā tiks atklāta iedvesmojoša rotu un fotogrāfiju izstāde “ROTU BALSIS”. “Baltu Rotas” sadarbībā ar a cappella grupu “Latvian Voices” apvienojušies kopprojektā, kura rezultātā tapa īpaša rotu kolekcija, kas caurvij pagātnes, tagadnes un nākotnes satikšanos.

Šī neparastā izstāde Kuldīgā viesosies, godinot Baltu vienotības dienu, kura tiek atzīmēta par godu 1236. gadā notikušajai Saules kaujai, kurā žemaišu un zemgaļu apvienotais karaspēks iznīcināja apvienoto krustnešu karaspēku.

Izstāde apvieno trīs mākslas veidus, proti – rotu dizainu, fotogrāfiju un mūziku, rosinot mūsdienu cilvēkus apzināties savu izcelsmi un idenditāti.

Izstāde Kuldīgā būs skatāma līdz 25. oktobrim. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar rotām, kas tapušas par godu “Baltu Rotu” ceturdaļsimtgades jubilejai. Papildus galvenajai izstādes tēmai apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī citas rotas, piemēram, būs izcelta kazas un vilka tēma, būs redzami saules motīvi, senie amuleti un Baltijas jūrmalas akmeņi, kas meistarīgi ietērpti sudrabā un bronzā. Tas papildinās priekšstatu par senā un mūsdienu cilvēka rotāšanās paradumiem un jaunām dizaina līnijām. Izstādes atklāšanas dienā interesentiem būs iespēja arī iegādāties rotas gan no jaunās, izstādē prezentētās, gan gadu gaitā iemīļotākajām “Baltu Rotu” tēmām.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav