Brīvdabas kino rādīs latviešu īsfilmu izlasi

Šajā nedēļas nogalē Latvijas īsformāta kino - piektdien kinoteātra „Kino Bize” sagatavotā latviešu īsfilmu izlase, kuras ietvaros būs skatāmas 7 pašmāju īsfilmas. Savukārt sestdien divi mūslaiku Latvijas dokumentālā kino paraugi.

Abu seansu sākums - 23:30.

Par filmām

04.07.2014.

„Fraktālis” /Rvīns Varde/
Arvis. Arvis šķiet ļoti aizņemts. Taču nevar īsti saprast, ar ko. Šai haotiskajā un ne tik virumā kausējas daudz konfliktējošu sastāvdaļu un tomēr neviens nevar pateikt, ka pretrunas nav dabiskas. Šis vēstījums ir par vienu cilvēku kā parādību starp citām parādībām, kuru daba ir vienāda un tomēr vizuāli atšķirīga. Ikviena detaļa iederas šai milzu hologrāfiskajā fraktālī kā vēl viens mazāks fraktālītis, tomēr neviens no tiem nav labāks vai augstāks par otru. Arvis runā par dzīvību un nāvi, par mūsdienu sabiedrības seju, par laimi un prāta dabu. Viņš ir mēs - nopietni un nenopietni, ar skabargām un bez, bet tādi mēs esam un tā ir jādzīvo.


„Zivs” /Ksenijas Zaķe/
Īsfilma stāsta par kādu vecu vīru vārdā Alberts, kurš, ilgu un vientuļa izmisuma vadīts, ir piekritis autoveikala pārdevējas Veltas vadītam spiritisma seansam - cerībā atgūt savu mirušo sievu. Seanss neizdodas, Alberts zaudē samaņu, kas aizsāk virkni sirreālu notikumu. Tie sniedz viņam tukšas ilūzijas, kurām viņš ļoti vēlas ticēt. Alberta zemapziņas radītie tēli ved viņu arvien tālāk maldu ceļos, sniedzot cerību, kuru viņš jau bija teju zaudējis.


„Līgavas atvadas” /Ineses Vēriņas/
Filma stāsta par jaunu sievieti, kura devusies naktī viena. Viņu pavada tikai dziesma. Aust rīts, un tumsa palēnām atkāpjas. Kino režisore Inese Vēriņa jau kopš 2005.gada strādājusi gan eksperimentālā, gan dokumentācijas un animācijas kino jomā.


„Trauslā sirds” /Astras Zoldneres/
Īsfilma ir absurds stāsts par neiespējamu mīlestību, kas notiek Ziemassvētku laikā, kad ikkatrs ir laimīgs un mīlēts. Divi svešinieki sastopas savdabīgā vidē - morgā…


„Pēdējais Piliens” /Viljama Timrota/
Pēdējais Piliens ir septiņpadsmit minūtes gara melnā komēdija ar Latvijā labi zināmu aktieru dalību - Baiba Broka, Lauris Subatnieks, Intars Rešetins, Artuss Kaimiņš, Gints Andžāns, Valdis Sils u.c.
Agnesi atlaiž no darba un pamet puisis. Viņa ir zaudējusi pēdējās lietas, par kurām viņa patiesi uztraucās un kas deva cerību par gaišāku nākotni. Tā kā ar darbu un draugu viņai neveicas, tad Agnese pamet esošo dzīvi un dodas prom no visa pazīstamā. Pa ceļam savā mašīnā Agnese uzņem stopētāju Artūru, kurš brauc uz Balviem ar domu bildināt savu draudzeni. Agnese diemžēl nebrauc uz Balviem, bet iesaista Artūru savā atriebības gājienā pret draugu un darba vietu, īstenojot savu plānu dažādos nelikumīgos veidos.


„Normāli cilvēki” /Alise Zariņa/
Kad konservatīvais un dzīves nogurdinātais pensionārs Arvīds attopas uz ielas, viņa vienīgais risinājums ir mēģināt iejusties kādā pagalam ekscentriskā ģimenītē un mācīties pieņemt... visas šīs "modernās izdarības". Mazliet ironisks vēstījums par to, ko īsti mūsu uztverē nozīmē būt “normālam” cilvēkam.
Alise Zariņa studējusi reklāmu Parīzē un audiovizuālos medijus Tallinā. 2009. gadā tika publicēts viņas pirmais dzejas krājums, patlaban viņa vairāk raksta ap un par kino, filmē dažādus videodarbus un strādā pie scenārijiem. Rudenī gaidāma Alises debija dokumentālajā kino.


„Projām” /Ieva Norvele/ 
Krīze beigusies, tukšajos piepilsētas rajonos par pieminekļiem atstājot tukšas jaunceltnes. Projām ir nekad nepastāvējušie mājas iedzīvotāji un tāpat projām ir tie, kas šajās mājās dzīvo - Rītiņu ģimene. Rita Rītiņa kļuvusi par vienīgo ģimenes apgādnieci, padevīgi sagaida nenovēršamo - ģimenes dzīvokļa atņemšanu nenomaksāta parāda dēļ. Rita, nonākusi dzīves vietas dilemmā starp tukšo piepilsētu un tukšajiem laukiem, nolemj cīnīties par ģimenes un savu laimi. Filma „Projām” ir režisores un aktrises Ievas Norveles diplomdarbs Baltijas Filmu un Mediju skolā. Pašlaik Ieva strādā un dzīvo Centrāleiropā mūžīgā kustībā starp Latviju, Igauniju, Čehiju, Slovākiju un Ungāriju.

05.07.2014

„Mitrais /Dainis Kļava/

Portretē vienu no pirmajiem Latvijas profesionālajiem dabas inspektoriem – Māri Mitrevicu, kurš savu darba mūžu veltījis Gaujas Nacionālajam parkam. Viņa dzīves gājums ir piesātināts „latvieša stāsts" – bēgļa gaitas kara laikā Vācijā, mežsaimnieka studijas Latvijā, plostnieka aroda apgūšana tieši pirms tā likvidēšanas, dabas sargāšana un cīņa ar Padomju nomenklatūras plāniem. „Tā kā latvietis ir cieši saistīts ar dabu, stāsts par dabas aizsargātāju Māri Mitrevicu ir arī vēstījums par Latviju kopumā. Viņš ar savu entuziasmu un spēju nosargāt daudzas Latvijas skaistākās vietas ir piemērs cilvēka gribasspēkam un mērķtiecībai," komentē režisors Dainis Kļava.

„Štābs Ipiķi” /Ivars Zviedris un Inese Kļava/

Stāsts par bērniem un pieaugušajiem Latvijas tālākajā apdzīvotajā punktā pie Igaunijas robežas - Ipiķos. Filmas veidotāji poētiski atspoguļo pilsētas un lauku bērnu attiecības, liekot aizdomāties, kā viņu dzīves „trajektorijas" ietekmējusi vieta. 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav