Kulturālo kartupeļu novākšanas svētki Kuldīgā

kulturalie katupeli
Foto: Ričards Sotaks

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”  un “Kartupeļu Lauka Radio” 12. septembrī aicina uz kulturālo kartupeļu novākšanas svētkiem Pārventas parkā, Kuldīgā. Pasākumā varēs piedalīties kartupeļu novākšanas talkā, radošajās darbnīcās, kā arī kopā ar fonda “Viegli” mūziķiem plānots atklāt mākslas instalāciju “Vēl daudz lielāks galds virs mana galda”.

12. septembrī jau no plkst. 9.00 līdz plkst. 12.00 ikviens aicināts piedalīties kulturālo kartupeļu novākšanas talkā. Šogad visus novāktos kartupeļus plānots realizēt kopā ar ABAVAS ģimenes vīna darītavu. Plkst. 12.00 Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” mūziķi Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora) un Jānis Strapcāns priecēs apmeklētājus ar muzikālu pārsteigumu un mākslas instalācijas “Vēl lielāks galds virs mana galda” atklāšanu. Savukārt uzreiz pēc koncerta ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties radošajās darbnīcas kopā ar “Ziedoņa klases” un “Kartupeļu Lauka Radio” komandām.

Šogad, Imanta Ziedoņa grāmatas “Kurzemīte” piecdesmitgadē, “Kartupeļu Lauka Radio” komanda meklēja izcilus latviešus Kurzemē. Sekojot grāmatā paustajām vērtībām, darbs pie nepieredzēta radio satura turpinās. “Kā mums visiem, arī kartupeļu laukam un radio komandai, šis gads bijis neplānotu pagriezienu pilns. Lai arī šovasar kopīgi neatzīmējām kartupeļu ziedēšanas svētkus, priecājos, ka varam būt kopā ar kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem ražas laikā. Kā teicis Ziedonis, šis mums nav par skaitļiem, notikušo aktivitāšu skaitu, bet par cilvēku stāstiem un piedzīvoto Kurzemē, tādēļ prieks, ka finiša taisnē ir mūsu “Radiožurnāls” un jau 12. septembrī atklāsim arī brīnišķīgu objektu Kuldīgā, kas kalpos kā piknika vieta, bibliotēka, mākslas instalācija un vieta lielākām un mazākām kultūras aktivitātēm.  Turpināsim cildināt Latvijas lielos cilvēkus pie kulturālo kartupeļu lauka arī nākamgad”, pauž “Kartupeļu Lauka Radio” vadītājs Emīls Lukjanskis.

Mākslas instalācija “Vēl daudz lielāks galds virs mana galda” tapusi ar Kuldīgas novada pašvaldības un Lauku atbalsta dienesta programmas “LEADER” atbalstu. Nākamajā gadā plānots saturiski papildināt gan jaunizveidoto instalāciju, gan pašu kartupeļu lauku ar dažādiem interaktīviem elementiem, turpinot attīstīt to kā jaunu kultūrvietu Kuldīgā. Savukārt oktobra sākumā iznāks “Kartupeļu Lauka Radio” komandas veidotais “Radiožurnāls”, kas vēstīs par nozīmīgiem cilvēkiem, vietām un notikumiem Kurzemē.

Par KLR:

Kartupeļu lauks Kuldīgā apliecina Imanta Ziedoņa pārlaicīgo literāro darbu “Kurzemīte”, kas ir Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” un Ziedoņa muzeja fokusā turpmākos gadus. Imanta Ziedoņa muzejs kopā ar fondu “Viegli” iedzīvina grāmatā paustās vērtības par cilvēkiem, kultūru un sabiedrību kopumā ar nepieredzēta medija palīdzību – “Kartupeļu Lauka Radio” (KLR). Šobrīd interneta radio ēterā izskan latviešu un ārvalstu mākslinieku skaņdarbi, kas izceļas ar savu kvalitāti un gaumīgumu. Radio komanda veido arī vizuālus vēstījumus, kuri nonāk pie cilvēkiem KLR sociālo tīklu profilos. KLR dzirdams interneta vietnē fondsviegli.lv/lv/radio un Android, iOS viedierīču lietotnēs.

Kartupeļu lauka ideja Pārventas parkā, Kuldīgā, tapusi sadarbībā ar Kuldīgas novada Domi. Visām kulturālo kartupeļu lauka aktivitātēm var sekot līdzi fonda KLR sociālo mediju profilos: https://www.facebook.com/KartupeluLauks, https://www.instagram.com/kartupelu_lauks/ un mājas lapā http://www.fondsviegli.lv/.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav