“Kuldīgas Vēstules” aicina atcerēties par savējiem

kuldigas vestules

 

Parasti žurnāls “Kuldīgas Vēstules” vasarā iznāk, sagaidot Kuldīgas dzīru svinētājus, bet šoreiz, lai arī vērienīgo svētku nav un Kuldīga laipni sagaida viesus ik nedēļas nogali, žurnāls liepu ziedēšanas laikā atkal ir klāt, lai aicinātu kuldīdzniekus novērtēt to, kas viņiem jau ir.

Tā ne tikai šurp atbraukušajiem tūristiem noderēs ceļvedis, kas atgādina, ko visu tepat tuvākajā apkārtnē var apskatīt un izbaudīt. Šogad pandēmijas dēļ visiem ieteikts palikt tuvāk mājām, un tāpēc nemaz nav peļama doma brīvdienās apciemot kādu muižu tepat apkārtnē, satikt tās uzņēmīgos saimniekus vai apmīļot zvēriņus lauku sētā, pasmaržot puķes kādā dārzā vai pāris dienu ar ģimeni atvēlēt kopīgam laivu braucienam. Un šie ir tikai daži varianti no Kuldīgas novada uzņēmēju plašā piedāvājuma tūristiem. Par to, ko tas nozīmē – būt patiesi viesmīlīgam – mums pastāstīja arī brīvdienu nama “Raxti” saimnieki Aija un Oskars. Savukārt Baiba Ivanovska, sākoties krīzei, neapmulsa un izveidoja jaunu platformu, kur Latvijas dizaineri un amatnieki var satikt savus pircējus.

Pie Jura Andersona mājās viesojāmies, lai runātos par Tautas frones laikiem, bet sanāca, ka interesantāk bija parunāt par viņa aizraušanos ar gleznošanu un grāmatām, ko arhitekts iesaka izlasīt katram. Dana Bjorka cer, ka festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā” notiks arī šoruden, jo nu viņai ir pieredze arī ar izrādes spēlēšanu platformā “Zoom”, taču enerģijas apmaiņu ar dzīvu skatītāju tas, protams, aizstāt nevar. Ilze un Artis Roberti mums atklāja vasaras saulgriežu maģiju, stāstot par svētkiem pašu mājās, bet riteņbraucējs Viesturs Lukševics atklāja gan savu ceļu pie Dieva, gan pastāstīja par smagākajiem kritieniem, no kuriem nācies piecelties.

Āris Birze no Turlavas aizdevies pasaulē un tagad cenšas savā izaugsmes centrā iedvesmot arī citus drošiem soļiem dzīvē. Tikmēr Latvijas bankas Kuldīgas filiāles ēkas celtniecības vēstures noslēpumus būs jāatmin, iepazīstoties ar Kuldīgas novada muzeja pētnieku savākto materiālu.

Apciemojām Daci Blūmu un viņas kolēģus “Kurzemes radio”, satikām Paulu Nikolu Ņečiporuku, kas mājās pārlaida pandēmijas laiku, bet, šķirstot vēsturiskos materiālus, izpētījām Kuldīgas bibliotēkas stāstu 100 gadu garumā. Bet fotostāstā šoreiz atskatījāmies uz 75 tūkstošu maltīšu izdalīšanas pasākumu, kurā aprīlī un maijā iesaistījās vai visi Kuldīgas novada pašvaldības darbinieki. Cik svarīgi tas bija ģimenēm, var redzēt arī mīļajās dāvaniņās, ko pusdienu piegādātājiem sagatavoja bērni.

Ceram, ka pandēmijas otrais vilnis mūs tomēr pasaudzēs, jo nākamais būs jau “Kuldīgas Vēstuļu” jubilejas – 20. numurs. Kopā ar jums, lasītāji, būsim pavadījuši 10 lieliskus gadus, atklājot ļoti daudz sirsnīgu un aizraujošu stāstu no Kuldīgas novada pagātnes un tagadnes. Bet ko jaunu pastāstīt mēs atrodam joprojām, tāpēc ceram uz jaunu tikšanos arī turpmāk!

Žurnāla izdošanu atbalsta Kuldīgas novada dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav