Mākslinieki glezno Ventā

Neparastu pieeju glezniecībai pagājušajā nedēļā Kuldīgā demonstrēja gleznotājs no Somijas Petri Hittonens (Petri Hyttönen).

Gleznotājs un mākslas norišu kurators pirms dažiem gadiem ieguvis Somijas gada mākslinieka titulu, šobrīd – pasniedzējs Helsinku Mākslas Universitātes Vizuālas mākslas akadēmijā. Savos darbos Petri lielākoties izmanto akvareli. Gatavojoties meistarklasei jaunajiem gleznotājiem, mākslinieks aicināja sagādāt ūdenskrāsas (kancelejas preču veikali Kuldīgā tika izpirkti), un nodrošināties ar visu nepieciešamo – krāsām, audekliem, otām un neslīdošiem apaviem, un – kāpt ūdenī, lai gleznotu.

Petri filozofijā ūdens kalpo gan kā izpētes objekts, gan arī kā instruments mākslas radīšanai – eksperimenti ar krāsu pigmentiem, audekli ūdenī, upes straume un Ventas ūdenskritums atstāj uz darbiem savu ietekmi. Vedina domāt par performances mākslā nereti sastaptajiem uzstādījumiem – apzināti konstruēti, ierobežojoši apstākļi mākslas darba radīšanas procesam, eksperimenti ar pacietības robežām, lai sasniegtu noteiktu mērķi. Process kā mākslas darbs. Bija interesanti.

Projekts tapis ar Kuldīgas novada pašvaldības un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Kultūra” atbalstu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav