(Atcelts) Starptautiskā zinātniskā konferencē varēs izzināt Kurzemes hercogistes un Kuldīgas vēsturi

hercogs
Publicitātes foto.

Kuldīgas novada muzejs aicina uz starptautisko zinātnisko konferenci „Kurzemes un Zemgales hercogistes laiks – unikāls periods pasaules vēsturē”, kas notiks 2020. gada 2. un 3. aprīlī Kuldīgas Mākslas namā. Konferences dalībnieki un apmeklētāji varēs padziļināt savas zināšanas par Kurzemes un Zemgales hercogistes un Kuldīgas vēstures jautājumiem, kā arī piedalīties diskusijās.

Starptautiskajā zinātniskajā konferencē referātus lasīs 19 zinātnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Austrijas, Polijas un Nīderlandes, savukārt diskusiju dalībnieku vidū būs zinātnieki un kultūras mantojuma jomas eksperti arī no citām Eiropas valstīm. Pētnieki prezentēs referātus par iepriekš nepētītiem Kurzemes un Zemgales hercogistes un 16.–18. gadsimta Kuldīgas vēstures un kultūras aspektiem Eiropas un pasaules kontekstā, kā arī aplūkos iepriekš analizētus jautājumus citā rakursā.

Konferenci organizē Kuldīgas novada muzejs sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību, Latvijas Universitāti un Mantojuma pārvaldības institūtu Vācijā. Pasākuma mērķis ir veicināt Kurzemes un Zemgales hercogistes un 16.–18. gadsimta Kuldīgas vēstures un kultūras izpēti un tās rezultātu popularizēšanu sabiedrībā, kā arī sekmēt Kuldīgas nominācijas sagatavošanu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam. Konference ir daļa no plaša pasākumu kopuma, kas saistīts ar Kuldīgas nominācijas virzīšanu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam.

Unikālā situācija, kas bija izveidojusies Baltijas jūras reģionā 16. gadsimtā, sekmēja jauna starptautisko attiecību dalībnieka – Kurzemes un Zemgales hercogistes – izveidošanos. Šī nelielā valsts (valstisks veidojums) no 1561. līdz 1795. gadam aizņēma teritoriju no Baltijas jūras piekrastes līdz Daugavai un robežojās ar Lietuvas Lielkņazisti, Poļu Livoniju, Zviedrijas Karalisti un vēlāk – Krievijas Impēriju. Pateicoties pārdomātai pārvaldei, diplomātijai un tirdzniecībai, hercogiste spēja ne vien pastāvēt un vairāk nekā 200 gadu saglabāt savu patstāvību, atrodoties starp savstarpēji naidīgām lielvalstīm, bet arī atstāja savu mantojumu plašākā ģeopolitiskā apgabalā.

Viens no nozīmīgākajiem hercogistes administratīvajiem centriem bija Kuldīga (Goldingen), kura gadsimtiem ilgi atradās tirdzniecības ceļu krustpunktā. Kuldīga ir unikāla liecība par Kurzemes un Zemgales hercogisti un šī laikmeta uzplaukumu, starptautiskajām tirdzniecības attiecībām un kultūras apmaiņu. Tā ir arī vislabāk saglabātā pilsētvides liecība par šo vēstures posmu.

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, lūgums iepriekš pieteikties, zvanot vai rakstot Kuldīgas novada muzeja Apmeklētāju centram (+371 633 50179; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Konference notiks latviešu un angļu valodā, tiks nodrošināts sinhronais tulkojums. Pasākumu būs iespēja vērot arī tiešsaistē.

Ieeja pasākumā bez maksas.

PROGRAMMA

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav