Pasniedz “Zelta citronus” un sumina darba jubilārus

rozite
Foto: Kristīne Duļbinska

29. janvārī uz ikgadējo kultūras darbinieku dienas pasākumu Kuldīgas Jauniešu mājā bija pulcējušies novada kultūras darbinieki. Sirsnīgā gaisotnē, atskatoties uz aizvadītā gada kultūras pasākumiem un norisēm, par īpašiem sasniegumiem novada kultūras dzīvē 2019. gadā tika pasniegtas speciālās balvas “Zelta citroni”. Pasākumā sumināja arī ilggadējos kultūras darbiniekus, kuri svin apaļas darba jubilejas.

“Zelta citrons” bibliotēku nozarē tika Kurmāles pagasta Priedaines bibliotēkas vadītājai Daigai Rozevskai, kura paveikusi lielu un vērtīgu darbu, digitalizējot vairāk kā 100 fotogrāfijas par tautas tēlotājmākslas studiju “Palete”, lielāko daļu – gleznas. Par veiksmīgu muzeja krājuma pārvietošanu uz jaunām telpām “Zelta citronu” saņēma Kuldīgas novada muzeja kolektīvs. Par jaunas kultūrvietas pie Māras dīķa radīšanu “Zelta citrons” tika Kuldīgas Kultūras centram un tā direktorei Intai Burnevicai. Par tautas teātra tradīciju kopšanu “Zelta citrons” pienācās Snēpeles amatierteātrim (režisore Raimonda Vilmane), kas pērn nosvinēja 100. jubileju, bet amatiermākslā “Zelta citronu” saņēma tautas deju ansamblis “Venta” (vadītāja Zita Serdante) par 55. jubilejas koncertu “Būt par Ventu”.

Par izciliem sasniegumiem starptautiskā konkursā “Zelta citrons” tika Kuldīgas kultūras centra vokālajam ansamblim “Karameles” (vadītāja Agnese Čīče), bet par tradicionālās kultūras saglabāšanas un attīstības veicināšanu uzteica kultūrvēsturisko ekspozīciju “Suitu godi” Basos, ko veidojis mākslinieks Mārtiņš Heimrāts. Par izcila kultūras projekta realizēšanu “Zelta citronu” piešķīra 18. novembra koncerta “Mana dziesma Latvijai” idejas iniciatorei un koncerta mākslinieciskajai vadītājai Andrai Zvejniecei, savukārt par debiju kultūras pasākumu rīkošanā “Zelta citrons” pienācās pasākuma “Mana ģitārspēle vasarai” Vārmē idejas autorei un īstenotājai Vārmes pagasta kultūras darbiniecei Ilzei Jumiķei.  

Par veiksmīgu jaunradi un sadarbību “Zelta citronu” izpelnījās kulturālo kartupeļu Kuldīgā dēstītāji un kopēji – Imanta Ziedoņa Fonds “Viegli”, bet par aktīvu kultūras nevaldības organizācijas darbu balvu saņēma biedrības “Līvija” valdes priekšsēdētāja Antonija Valeiņa. Par izcilu mākslas izstādi “Zelta citronu”, skaļiem aplausiem skanot, saņēma mākslinieks Valdis Līcītis par 80 gadu jubilejai veltīto izstādi, bet par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu apbalvojumu piešķīra pasākumam “Ēdoles – Īvandes pūralāde”, ko rīkoja aktrise, etnomuzikoloģe un Ēdoles folkloras kopas  “Ēdol’s ķist’” vadītāja Zane Jančevska.

Kā ierasts, kultūras darbinieku dienā sumināja darba jubilārus. Ievērojamākās jubilejas svinēja Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas bijusī direktore Maruta Rozīte, kura aizvadījusi 55 ražīgus darba gadus, un mūzikas skolas vijoles skolotāja Velta Jūrmale, kura darbam ar mazajiem māksliniekiem veltījusi 50 gadus. 30 gadus nozarē aizvadījusi tautas lietišķās mākslas studijas “Varavīksne” vadītāja Daiga Jansone, bet 20 gadus – Kuldīgas kultūras centra administratore Inese Freiberga. Bibliotēku nozarē 35 gadu darba jubilejā sveica Turlavas pagasta bibliotēkas vadītāju Sandru  Brantevicu, bet 20 darba gadus darbam bibliotēkā veltījušas Kurmāles pagasta Vilgāles bibliotēkas vadītāja Žanna Rossinska un Padures pagasta bibliotēkas vadītāja Aina Salma.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav