Ar sirsnīgiem koncertiem un labdarības tirdziņu viesojas Gēsthahtē

Baznīca, koncerts, sadraudzība, Kuldīga, Gēsthahte
Foto: Ilze Dambīte-Damberga

Atsaucoties sadraudzības pilsētas Gēsthahtes birģermeistara Olafa Šulces ielūgumam, uz sadraudzības pilsētu Gēsthahti Vācijā novembra beigās devās Kuldīgas novada pašvaldības pārstāvji, Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra ģitāristu ansamblis un muzikāli radošā studija “Mona”.

Kuldīdznieki piedalījās tradicionālajā Ziemassvētku labdarības tirdziņā, kas norisinājās pirmajā Adventē Gēsthahtes sporta hallē. Kuldīgas stendā varēja nogaršot un nopirkt mājražotāju kooperatīva “Kuldīgas labumi” medu, piparkūkas un sviesta cepumus, īstu lauku rupjmaizi no “Bumbuļmaizes” meistares Ingrīdas Jēkabsones, Latvijas melno balzamu, “Laimas” konfektes, Daces Nastevičas darinātos pērļotos pulsa sildītājus jeb maučus, mākslinieka Valda Līcīša grāmatu “Kuldīga. Kurzeme” un daudz ko citu. “Centāmies, lai tirgus apmeklētājiem būtu iespēja ne tikai nogaršot mūsu nacionālos ēdienus un dzērienus, bet iegādāties oriģinālas dāvanas saviem tuviniekiem – rokdarbus un suvenīrus no Kuldīgas,” saka Kultūras nodaļas vadītāja Dace Reinkopa. Kopā ar kuldīdzniekiem tirdziņā savu pilsētu un valsti prezentēja Gēsthahtes māsu pilsēta Plezīra no Francijas. Tirdziņā tika vākti ziedojumi, lai palīdzētu Āfrikas valstij Mali.

Siltiem aplausiem skanot, pirmajā Adventē Gēsthahtes baznīcā izskanēja Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra ģitāristu ansambļa un muzikāli radošā studijas “Mona” koncerts. Skolotājas Sangritas Upenieces vadībā jaunieši izpildīja gan Ziemassvētku melodijas, gan Latvijā populārās grupas “Prāta vētra” dziesmas un visiem zināmas melodijas no pasaules rokmūzikas klasikas. Ar atšķirīgu programmu jaunieši koncertēja sporta hallē labdarības tirdziņā. Ansambļa dalībnieki Gēsthahtē viesojās jau otro reizi, viņiem  izveidojušās draudzīgas saites ar uzņemošajām vācu ģimenēm, kas izrādīja patiesu gādību un rūpes par mūsu skolēniem un studentiem. Gēsthahtieši bija noorganizējuši ekskursiju uz Hamburgas rātsnamu un Ziemassvētku tirdziņu, Elbas filharmoniju, ilūziju muzeju un citām apskates vietām.

Vizītes ietvaros notika vairākas tikšanās, kurās piedalījās abu partnerpilsētu vadība, speciālisti kultūras, sabiedriskās kārtības, kancelejas un citās jomās. Delegācija tikās arī ar Gēsthahtes sadraudzības komitejas vadību un Kuldīgas draugu kopu – cilvēkiem, pateicoties kuriem aizsākās abu pilsētu draudzība.Gēsthahtieši lepojas ar to, ka pēdējā gada laikā liela rosība vērojama Elbas upes krastā – pie tradicionālās gēsthahtiešu brīvdabas pasākuma vietas. Ar skatu uz skaisto Elbas upi top mūsdienīgs daudzdzīvokļu dzīvojamo māju rajons. Privātais investors piedāvā iegādāties vai nomāt augstas kvalitātes labi aprīkotus dzīvokļus. Interesanti, ka jaunajā rajonā iekārtota arī senioru pansija. Atliek piekrist, ka Gēsthahte piedāvā visu, kas nepieciešams labai dzīvei.

Paralēli sadraudzības vizītei 29. novembrī Hamburgā un citās Vācijas pilsētās norisinājās plašas klimata aizstāvju protesta akcijasHamburgā demonstrācijas laikā valdība tika aicināta atteikties no subsīdijām fosilajam kurināmajam, kā arī atslēgt ceturto daļu no Vācijas ogļu spēkstacijām. Tāpat protestētāji prasīja, lai līdz 2035. gadam atjaunojamie resursi segtu pilnīgi visas Vācijas enerģētiskās vajadzības.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav