Grāmatas “Uz visiem 100 pēc diskoskalas” atvēršanas svētki

disko

Biedrība “Ventas Dzirkstis” š.g. 15. novembrī plkst. 17:00 Kuldīgas Mākslas namā, 1905. gada ielā 6, ielūdz uz vēsturisku notikumu, - grāmatas “Uz visiem 100 pēc diskoskalas”atvēršanas svētkiem.

Dainas Tāfelbergas, Uģa Poriņa un Viestura Liepiņa kopīgi radītā grāmata “Uz visiem 100 pēc diskoskalas” ir jauna, īpaša un nebijusi grāmata par diskotēku vēsturi Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novados. Tā atspoguļo ne tikai diskotēku interesantos likteņstāstus, faktus un agrāk nepublicētas fotogrāfijas, bet arī ar diskotēkām saistīto kultūrvēsturi laiku lokos.

Tieši tāpat, kā 1973. gadā Vince Aletti kļuva par pirmo personu, kurš rakstīja par pirmajām diskotēkām Amerikā, veidojot iknedēļas rakstus žurnālā Record World, - līdzīgi savos pierakstos un pirmo diskotēku rašanās fiksācijās dalās nu jau par “disko-vectētiņu” dēvētais šīs grāmatas idejas autors, kuldīdznieks,- Viesturs Liepiņš, kura tiešā un netiešā līdzdalībā izveidojās disko ēra gan Latvijā, gan Kurzemē un visspilgtāk – bijušajā Kuldīgas rajona teritorijā.

Diskotēkai “Ventas Dzirkstis” cauri gājuši un aktīvi darbojušies vairāk nekā 400 agrākā Kuldīgas rajona jaunieši un disko entuziasti. Tomēr grāmata nav tikai par “Ventas Dzirkstīm”. Tā atspoguļo pilnu diskotēku spektru, sākot no leģendārās diskotēkas “Mirāža”, “Muzikālais Tandēms”, “Taifūns”, “Lāse” , “DD&Co” un beidzot ar pazīstamajām Alsungas, Rudbāržu, Skrundas, Rendas un Kabiles diskotēkām. Grāmatas teksta autore: Daina Tāfelberga, korektore: Aiga Blumberga, maketētājs un vāka autors: Andis Kalniņš. Producenti: Uģis Poriņš, Viesturs Liepiņš, konsultanti: Artis Gustovskis, Andris Upmalis.

Grāmatas atvēršanas pasākuma gaitā nepiespiestā gaisotnē, malkojot īpašo “Ventas Dzirkstis” sidru, dalīsimies ar kopīgiem atmiņu stāstiem par grāmatas tapšanas gaitu, tiksimies ar tās veidotājiem un grāmatas personāžiem. Īpašais vakara viesis – leģendārais Latvijas mūzikas ierakstu karalis Juris Lapinskis.

Grāmata ir unikāls, dokumentāls un kultūrvēsturisks izdevums par savdabīgu laikmetīgu diskotēku subkultūru kā paaudžu dzīvesveidu.

Uz tikšanos grāmatas atvēršanas svētkos!

AFIŠA

Biedrība “Ventas dzirkstis”

www.ventasdzirkstis.lv

www.facebook.com/VentasDzirkstis/

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav