Starptautisks Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības studentu plenērs Kuldīgā

No 26. maija līdz 20. jūnijam Kuldīgā notiks Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) glezniecības studentu plenērs. Šogad projekts būs starptautisks, piedaloties mācībspēkiem un studentiem arī no Lietuvas, Igaunijas un Somijas mākslas akadēmijām. Noslēgumā, no 26. jūnija līdz 20. jūlijam Mākslinieku rezidences galerijā Pils ielā 2, Kuldīgā apskatei būs pieejama darbu izstāde.

LMA glezniecības studentu vasaras plenēri Kuldīgā un tās apkārtnē ir vēsturiska tradīcija. Sadarbojoties ar Kuldīgas novada pašvaldības Mākslinieku rezidenci, projektā šogad ir iespējama arī starptautisku akadēmiju dalība. Latviju pārstāvēs aptuveni 30 LMA studenti, un radošās meistardarbnīcas vadīs izcili Latvijas gleznotāji, LMA mācībspēki Ivars Heinrihsons, Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Aleksejs Naumovs un Andris Vītoliņš. Katru nedēļu projekta dalībniekiem pievienosies starptautiska komanda no ārvalstu mākslas akadēmijām – lektors Petri Hitonens (Petri Hytönen) un 4 studenti no Somijas Universitātes Helsinku Vizuālās mākslas akadēmijas, gleznotāja Pille Johansone (Pille Johanson) un 2 studenti no Tartu Mākslas koledžas, kā arī 4 studenti no Viļņas Mākslas akadēmijas, Grafikas katedras pārstāve, lektore Marija Marceļionīte-Paļuke (Marija Marcelionytė-Paliukė) un māksliniece, laikmetīgās mozaīkas pasniedzēja Ieva Skaurene (Ieva Skauronė).

Gleznainā pilsēta Kuldīga ir pateicīga vide ainavu glezniecībai, attēlojot krāšņās pilsētvides, dabas mantojuma un arhitektūras detaļas. Tomēr šogad plenēra ideja ir aicināt katru profesionālo mākslinieku – meistardarbnīcas vadītāju – izvirzīt savu konceptuālu ideju nedēļas darbam ar studentiem, tādējādi nedaudz distancējoties no pilsētas šarmanto ainavu pārsvara noslēguma izstādē. Šī projekta mērķis ir ne tikai veicināt tehnisku iemaņu un glezniecības prasmju pilnveidošanu, bet arī risināt konceptuālus uzdevumus un iegūt pieredzi, strādājot starptautiskā komandā. Tāpat kā pērn, arī šogad projekta norise Kuldīgā būs ieguvums Kuldīgas Mākslas skolas audzēkņiem, kuriem būs iespēja pievienosies LMA studentiem kopīgam darbam plenērā.

Projekta norisi atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība. Pērn tika uzsāktas sarunas starp LMA, LR Kultūras ministriju un Kuldīgas novada pašvaldību par ieceri Kuldīgā atvērt LMA filiāli. Ceļā uz filiāles izveidi Kuldīgas novada pašvaldības Mākslinieku rezidence un LMA turpinās ciešu sadarbību, nostiprinot Kuldīgu kā LMA studentu prakšu vietu Latvijā. Šogad pilsētā ir paredzēti 4 LMA studentu projekti.

Kuldīgas novada pašvaldības Mākslinieku rezidence izveidota 2013. gadā ar mērķi veidot Kuldīgas kā Latvijas radošās pilsētas tēlu, veicināt profesionālas mākslas pieejamību reģionos, atbalstīt jaunradi mākslā, kā arī īstenot projektus radošo industriju jomā.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav