Atvērta Andras Manfeldes Kuldīgai veltītā grāmata

Andras Manfeldes
Foto: Itija Vespere

3. oktobrī Kuldīgas mākslas namā svinīgi tika atklāta jaunā rakstnieces Andras Manfeldes grāmata “Ceriņslotas zīmējumi”, kas veltīta autores dzimtajai pilsētai – Kuldīgai.

Grāmata, ko ilustrējusi pati autore, seko divu mazu kuldīdznieču Annas un Katrīnas piedzīvojumiem, kad vienu dienu lietām pazudušas ēnas, mājām nav visu sienu. Un rēgainajā pilsētā ierodas Karr....Karmen, kura ar sakaltušu ceriņzaru uz kādas mājas sienas uzzīmē melnu traipu.

A. Manfelde skaidro, ka grāmatā rakstītais nav pilnīgs izdomājums, tie ir viņas bērnības novērojumi par Kuldīgas mazliet mistiskajām ielām un noslēpumainajiem pagalmiem, mazliet baisajiem pilsētā mītošajiem tēliem. Karmenu, kura glezno ar ceriņslotu, noteikti ikviens pilsētnieks reiz dzīvē ir redzējis, un zina to vietu, kur tā varētu mājot Kuldīgā.

Pasaka ir autores versija par Kuldīgu, kuru viņa tomēr atzīst par skaistāko pilsētu Latvijā. “Kad mācījos Rīgā, steidzu braukt atpakaļ uz Kuldīgu, jo šeit ir, ko zīmēt,” atzīst Andra, kuras grāmatas ilustrācijas daļēji jau tapušas pirms vairākiem gadiem. Rakstniece atklāja, ka ilustrācijas grāmatai veidotas ar planšetes palīdzību, savienojot uz papīra zīmēto un izmantojot jaunās tehnoloģijas. Lai spētu radīt interesantos zīmējumus, kas iekļauti grāmatā, noderējuši gadi, kas pavadīti Kuldīgas mākslas skolā, kas viņai kā skolniecei esot bijis viens no laimīgākajiem laikiem. A. Manfelde ir arī absolvējusi Rīgas dizaina un mākslas vidusskolu tēlniecības specialitātē.

A. Manfelde iedrošināja klātesošos skolēnus un pieaugušos uzdrīkstēties rakstīt savus stāstus par Kuldīgu un, zīmējot uz papīra vai digitāli, to iemūžināt attēlos.

Rakstniece atzīst, ka nav iespējams uzrakstīt stāstu par vietu, kur viņa nav dzīvojusi. Tomēr Andrai ir bijusi iespēja par savām mājām saukt vēl citas vietas Latvijā. Viena no tām ir Ventspils, kam veltīta šī gada janvārī atklāta grāmata “Vēja vīrs un mēs”. Šobrīd ir iznākušas divas pilsētu sērijai veltītās A. Manfeldes pasaku grāmatas, bet klātesošajiem autore atklāja, ka top pasaka par Dubultiem un Jelgavu.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav