Hanzas dienās Lībekā dejos „Bandava” un muzicēs „Rumbas kvartets”

Kuldīgas novada pašvaldības delegācija devusies uz 34. starptautiskajām Hanzas dienām, kas no 22. līdz 25. maijam norisināsies Vācijas pilsētā Lībekā.

Hanzas dienu atklāšanas un arī noslēguma pasākums norisināsies pie senajiem Holstenas vārtiem, kas būvēti 1478. gadā un savulaik kalpoja kā viena no ieejām Lībekas pilsētā. Visas svētku dienas Rātslaukumā un uz gājēju ieliņām norisinās Hanzas dienu tirgus, kur katra pilsēta prezentēs tūrisma iespējas, nacionālos ēdienus un daiļamata meistaru darinājumus. Kuldīgas stendā varēs nobaudīt kooperatīva „Kuldīgas labumi” produktus – medu, mājas vīnu, ābolu čipsus, smiltsērkšķu produktus, sukādes, mājās ceptus cepumus, strausu gaļas izstrādājumus. Apmeklētāji tiks cienāti ar Kuldīgas maizes ceptuves rupjmaizi un Latvijas melno balzamu. Tāpat tiks izrādīti Kuldīgas rokdarbi – gan austi tekstilizstrādājumi, gan bērnu lina apģērbs, kā arī tradicionāli adījumi. Stendā varēs uzzināt par  apskates objektiem un atpūtas iespējām Kuldīgas pilsētā, novadā un Kurzemē.

Hanzas dienu kultūras programmu bagātinās Kuldīgas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Bandava” ar speciāli Lībekai gatavoti programmu. Tautas dejas un rotaļas ar publikas iesaistīšanu iestudētas kopā ar ansambli „Rumbas kvartets”, kas plūcis laurus Latvijas šlāgeraptaujā un nu pirmo reizi muzicēs ārpus Latvijas.

Hanzas dienas tiek rīkotas reizi gadā. Izstādes, pilsētu ceļveži un virkne ar dažādām aktivitātēm festivālā iedveš to Hanzas savienības garu, kas starp valstīm pastāvēja 14. gadsimtā. Tādējādi cilvēkiem tiek atgādināta ne tikai Hanzas pilsētu vēsture, bet arī tirdzniecības nozīme, kas joprojām veido daļu no Eiropas tīkla.

Lībeka tiek uzskatīta par Hanzas savienības galvaspilsētu. Pilsētas tēlu joprojām iezīmē viduslaiku atmosfēra un kultūrvēsturiski apskates objekti. Lībekas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Hanzas pilsētu savienība ir tirdzniecības savienība, kas sastāv no 181 pilsētas un 16 Eiropas valstīm. Tā ir lielākā brīvprātīgo pilsētu un valstu apvienība pasaulē. Kuldīga pirmo reizi Hanzas savienības dokumentos minēta 1368. gadā, no Latvijas pilsētām savienībai vēl ir piederīga Rīga, Koknese, Limbaži, Cēsis, Straupe un Ventspils.

www.hanse.org/

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav