Divi stāsti un koncerti Kuldīgas novada baznīcās

koncerts, garīgā mūzika, Ēdole
Publicitātes foto

Pasākumu cikls “Stāsts un mūzika Kuldīgas novada baznīcās” rudenī piedāvās iespēju paviesoties divās Kuldīgas novada baznīcās un baudīt divus lieliskus koncertus.

6. septembrī iecerēta meditatīva un apcerīga vokālās grupas “Schola Cantorum Riga” koncertprogramma “Ceļojums uz Viduslaikiem” Ēdoles luterāņu baznīcā. Savukārt, 8. novembrī Lipaiķu baznīcā Turlavas pagastā dzirdēsim operas solisti Marlēnu Keini un baritonu,  komponistu Arvīdu Keini  ar programmu “Vēstules draugam”.

Turpinot pasākumu cikla “Stāsts un mūzika Kuldīgas novada muižās” iesākto tradīciju, stundu pirms koncerta apmeklētāji aicināti iepazīt baznīcu vēsturi, ar to saistītos likteņstāstus un uzzināt vairāk par celtņu arhitektūru un interjera elementiem. Interesentiem, kuriem nav iespējas nokļūt norises vietās ar savu auto, būs iespēja izmatot bezmaksas autobusu. Uz Ēdoles luterāņu baznīcu un atpakaļ vedīs bezmaksas autobuss, izbraukšana 17.30 no Kuldīgas Kultūras centra. Pieteikšanās Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tel. 27091623.

6. septembrī plkst 19:00 Ēdoles luterāņu baznīcā izskanēs koncerts, kurā dominēs Viduslaiku garīgā mūzika vokālās grupas “Schola Cantorum Riga” izpildījumā. Ansamblis jau vairāk nekā divas desmitgades profesionāli un mākslinieciski augstvērtīgi izpilda senās mūzikas repertuāru, īpašu lomu savās programmās atvēlot gregoriskajam korālim. Ansambļa mākslinieciskais vadītājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors Guntars Prānis ir neapstrīdama senās mūzikas autoritāte un viņa dibinātais ansamblis – viens no šī mūzikas celmlaužiem Latvijā.

Programma “Ceļojums uz viduslaikiem” veidota kā muzikāli vizuāls koncertuzvedums, kurā ietverti gan viduslaiku gregoriskie un ambroziskie dziedājumi, gan agrīnās daudzbalsības repertuārs, kas viduslaikos skanēja klosteros un katedrālēs. Klostermūku balsīm pievienosies unikāls viduslaiku instruments - Latvijā vienīgā rata lira. Pasākumu ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, VSIA “Latvijas koncerti” un Kuldīgas novada pašvaldība. 

PASĀKUMA AFIŠA