Veiksmīgi aizvadīts pirmais Kuldīgas pikniks pie Māras dīķa

pikniks
Foto: Alans Perševics

16. un 17. augustā pie Māras dīķa Kuldīgas kultūras centrs organizēja pirmo publisko pikniku, kurā brīvā un nepiespiestā atmosfērā iedzīvotāji varēja baudīt mūziku, iet pirtī, braukt ar laivu, ēst šašliku, sarunāties ar draugiem un interesanti pavadīt laiku.

Pikniks norisinājās no piektdienas, 16. augusta, vakara līdz sestdienas, 17. augusta, pusdienlaikam. Pasākuma organizatori kuldīdzniekiem, novada iedzīvotājiem un viesiem bija sarūpējuši piesātinātu programmu. Bez maksas varēja iet pārvietojamā pirtī, braukt ar laivu Māras dīķī, klausīties dažādu mākslinieku koncertus. Uz skatuves piknika dalībniekus priecēja dīdžejs Ivanbeat, saksofonists Roberts Martinovskis, “Grey Velvet trio”, kas izpildīja pazīstamu dziesmu aranžētas melodijas, duets “Karakums” ar Normundu Jakušonuku un Kasparu Tīmani. Bet par saullēkta mūziku parūpējās “Rudra Beat”. Sestdienas rītā ar “možuma poti” uzstājās Aivars Konutis. Noslēgumā muzicēja dīdžejs Māris Dadzis, grupa “Džeki ar kolu” un grupa “Rahu The Fool”.

Piknika viesi varēja nesteidzīgi atpūsties uz pufiem un nelielām siena ķīpām, bet teritorijā dažādās latvju rakstu rotātās mucās dega ugunskuri. Papildus bija izveidota “sajūtu taka”, pa kuru ar basām kājām varēja izbaudīt dažāda veida segumus – čiekurus, sienu, smiltis, skujas, sūnas, melnzemi un cita veida posmus. Pasākuma organizatori bija rūpējušies arī par atsevišķām nojumēm un galdiņiem, lai katrs ar savu kompāniju varētu baudīt īstu pikniku. Pasākuma koncepts šoreiz atļāva katram brīvi ņemt līdzi savu pārtiku.

Pusnaktī pie centrālā ugunskura norisinājās kopīga piknika apmeklētāju sadziedāšanās, kurā pat savstarpēji nepazīstami cilvēki labprāt dziedāja. Nedaudz pēc pulksten vieniem ar humoristisku izrādi “Līķu grāmatas stāstiņi. Skelets Nr. 438” uzstājās “Zīmējumu teātris”. Tāpat pasākumā pat trīs reizes ar uguns šovu uzstājās Liepājas ceļojošais cirks “Beztemats”.

Teritorijā bija izvietojušies vairāki tirgotāji, kuri piknika dalībniekiem piedāvāja iegādāties alu, ķiploku grauzdiņus, Kuldīgas kafiju un citus gardumus. Bet sestdienas rītā pēc kopīgās rīta vingrošanas bez maksas varēja baudīt nesteidzīgas brokastis – piecu graudu putru ar aveņu ievārījumu.

Kuldīgas kultūras centra direktore Inta Burnevica iezīmē, ka piknikam šoreiz bijis pilnīgi cits koncepts, nekā tas šai teritorijai bijis Pilsētas svētku laikā: “Pilsētas svētkos uzsvars bija uz šikumu, bet piknikā vēlējāmies, lai cilvēki justos brīvi, ņemtu līdzi savus draugus, grillu, gaļu un telti. Šis bija pasākums, kurā atļāvām cilvēkiem ņemt līdzi savu pārtiku un alu. Tika radīta vide un vieta, kur atpūsties.”

I. Burnevica ir priecīga par pasākumu un cer, ka arī nākamajā gadā pie Māras dīķa būs Kuldīgas pikniks: “Savu sākotnējo ieceri mēs realizējām. Esam priecīgi un gandarīti. Paldies kuldīdzniekiem, kuri noticēja un atnāca uz pasākumu. Atsauksmes no cilvēkiem saņēmām pozitīvas. Mēs ceram arī nākamajā gadā rīkot Kuldīgas pikniku.”


< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav