Pirmo reizi Muzeju naktī būs atvērta arī Dome

Pirmo reizi Muzeju naktī būs atvērta arī Kuldīgas novada Dome jeb jaunais Rātsnams (Baznīcas ielā 1).

1. stāva sēžu zālē interesenti varēs apskatīt mākslinieka, kuldīdznieka Valda Līcīša akvareļus, Domes lielajā zālē – izstāde „Kuldīgas vecpilsētas Ventas senlejā virzība uz UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstu”, kā arī ielūkoties Domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas un viņas vietnieka Viktora Gotfridsona darba kabinetos.

Rātsnams apmeklētājus gaidīs no 20:00 līdz  1:00. Ekskursijas gida pavadībā 20:30, 21:30, 22:30 un 23:30.

Kuldīgas novada pašvaldība ir vienīgā Latvijā, kas darbojas vēsturiski domes rātei celtā namā. Arī ikdienā jaunais Rātsnams ir atvērts iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, greznajā domes zālē notiek laulību ceremonijas, pieņemšanas par godu pilsētas viesiem, domes sēdes un citas pilsētas un novada attīstībai nozīmīgas sanāksmes.

Jaunais Kuldīgas Rātsnams  celts ap 1868. gadu pēc arhitekta Oto Dīces (1833.-1890.) projekta, un tas  ir  vienīgais rātsnams Latvijā,  kas uzbūvēts 19. gs. 2. pusē, turklāt izmantojot eklektisma stila viduslaiku  formas. Rātsnama vidusdaļas pacēlumā  virs  balkona   novietots meistara J.Thalberg gatavotais pilsētas   pulkstenis (1860),  kura  otra  ciparnīca redzama 2. stāva   zālē.

2009.  – 2010.  gadam Rātsnams piedzīvojis nozīmīgu restaurāciju, pēc kuras tas iemirdzējies kā koša rota Kuldīgas vecpilsētā, ar ko lepojas ikviens kuldīdznieks.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav