Aicina ziedot lampas

Aicinājums ziedot nevajadzīgas, bet funkcionējošas lampas (galda lampas, stāvlampas u.c.) „Muzeju nakts” mākslas instalācijas izveidei. 16. maijā darba laikā tās varat atnest uz ēku Pils ielā 2, Kuldīgā.

Muzeju nakts šogad norisināsies 17. maijā. Apmeklētājus gaidīs nupat atvērtais Kuldīgas novada muzeja ekspozīciju centrs „Bangerta villa”. No 20.00 muzeja pagalmā un Kuldīgas Pilsētas dārzā notiks radoša darbošanās, kurās dzintars čaupēs, runās, izzinās, peldēs un rotās. Būs apskatāms arī īsts „Dzintara istabas stūris”, pie kura 21.00 tiks apbalvoti konkursa „Auto un moto Kuldīgā – nopietni un ne tikai” laureāti. Tiks organizētas jau par tradīciju kļuvušās „Nakts ekskursijas”, un, protams, būs brīvdabas kino, kas kultūras gardēžiem sagādājis īpašu Eiropas kino dārgakmeni – godalgoto režisora Paolo Sorrentino filmu „Dižais skaistums”.

Kuldīgas Mākslinieku rezidencei sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju, taps gaismas instalācija Pils ielā 2 par tēmu „Dzintars”. To veidos Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Andris Vītoliņš un studente, kuldīdzniece Sabīne Vernere. Instalācija skatāma no 21.00.

Savukārt skulptūras un skaņas instalāciju 1905. gada parkāveido mākslinieki Ieva Vītola Lindkviste un Ole Lindkvists, Mio Records (Maija Līcīte) sadarbībā ar E.Vīgnera Mūzikas skolas un Kuldīgas Mākslas skolas audzēkņiem. Objekta atvēršana 22.00.

Kuldīgas Mākslas namāno 10.00 līdz 24.00 būs skatāmas trīs izstādes – Indras Sproģes izstāde „Ieraudzīt brīnumu parastā dienā”, galerijā izstādīti Kuldīgas Mākslas skolas audzēkņu diplomdarbi, 20.00 Ievas Vītolas-Lindkvistas „Dzintarkrāsas darbnīca”, bet no 21.00 – 3. stāva semināru zālē Krāsu mācības un gleznošanas kursu sezonas noslēguma izstādes atklāšana.

Muzeju naktī būs atvērta arī Līvijas Rezevskas izstāžu zāle Mucenieku ielā 19, kā arī „Zvaigzne ABC” grāmatu veikali.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Aleksis

    man ļoti patkia muzeja nakts tur bija ļoti skaistas istabas seno laiku guļamistabas pat ;;kunga istaba;; un veco skaisto laiku noskaņojums

    23.05.2014 16:16:45