Pārstāv Kuldīgu Hanzas dienās

Hanza
Foto: RIMANTS SAFONOVS

No 27. līdz 30. jūnijam Kuldīgas oficiālā delegācija apmeklēja 39. Starptautiskās Hanzas dienas Krievijas Hanzas pilsētā Pleskavā. Paralēli tām notika arī 9. Krievijas Hanzas pilsētu dienas.

Starptautiskās Hanzas dienas notiek kopš 1980. gada – izstādes, tirdziņi un citi pasākumi, saistīti ar tirdzniecības tematiku, ir vērsti uz viduslaiku Hanzas savienības gara atjaunošanu.

39. Starptautisko Hanzas dienu moto bija “Ceļš uz priekšu”. Hanzas dienās piedalījās 89 Hanzas pilsētu delegācijas. Kuldīgas novada pašvaldību oficiāli pārstāvēja Kuldīgas novada Domes  priekšsēdētāja Inga Bērziņa, kultūras projektu speciāliste un Hanzas koordinatore Terēza Strauta, LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora komanda un divi deju kolektīvi.

Kuldīgas pārstāvji piedalījās Hanzas pilsētu delegātu sēdēs un citos oficiālos pasākumos. Delegātu sēdē tika apstiprināta trīs jaunu pilsētu uzņemšana Hanzas pilsētu savienībā, uz trim nākamajiem gadiem tika ievēlēts jauns Hanzas Prezidijs, kura priekšgalā ir Lībekas mērs, kā arī tika apstiprināts jaunais Hanzas Komisijas sastāvs, kurā Rīga turpinās pārstāvēt visas Latvijas Hanzas pilsētas: Kuldīgu, Ventspili, Cēsis, Valmieru, Koknesi, Straupi, Limbažus. Hanzas dienu ietvaros notika arī pārrobežu sadarbības ekonomikas forums, kurā piedalījās aptuveni 300 dalībnieki, notika uzņēmumu kontaktbirža un objektu apmeklējumi. Tradicionāli notika arī jauniešu Hanzas programma “Youth Hansa”, kuras ietvaros notika dažādas aktivitātes jauniešiem. Hanzas dienu ietvaros norisinājās ikgadējais Hanzas pilsētu mākslas projekts “HanseArtWorks”, kas šogad tika realizēts kā multimediju fotomākslinieku festivāls “Baltās sienas krāsa”.

Hanzas pilsētu tirgū tika veiksmīgi prezentēta Kuldīga un tās tūrisma iespējas. Kuldīgas stendā darbojās Kuldīgas biznesa inkubatora pārstāvji ar savu saražoto produkciju: SIA “ED Kriksis” ar zīdaiņu un bērnu kokvilnas apģērbu, SIA “Drukart” ar sietspiedes tehnikā pēc individuāla dizaina apdrukātiem auduma maisiņiem un pastkartītēm, kā arī Sniedzītes kūkas ar ļoti garšīgiem cepumu izstrādājumiem. Diemžēl pēdējā brīža ekonomiskā embargo dēļ uz Hanzas dienām netika SIA “Capulus Terra” (Kafijas zeme) ar savu “Curonia” kafiju.

Daudzveidīgā Hanzas dienu pasākumu programma bija domāta lieliem un maziem. Tajā bija iekļauti tautas muzikantu un dejotāju koncerti, dažādu populāru krievu mūziķu koncerti uz lielās skatuves. Uz kopumā trīspadsmit brīvdabas skatuvēm visu Hanzas dienu garumā uzstājās dažādu Hanzas pilsētu un vietējie kultūras kolektīvi. Kuldīgu šajās Hanzas dienās  krāšņi pārstāvēja un publiku priecēja senioru deju kopa “Kuldīdznieks” Ramonas Irbes vadībā un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Snēpele” Guntas Freibergas vadībā.

Svētkus Pleskavā kopumā apmeklēja aptuveni 70 000 cilvēku, uz svētku uguņošanu, kas notika 29. jūnija vakarā Veļikajas upes krastā, bija ieradušies aptuveni 40 000 pilsētas iedzīvotāju un viesu. Hanzas dienu noslēguma gājienā 30. jūnijā gāja aptuveni 2000 delegāti un kultūras grupu dalībnieki, bet  noslēguma ceremoniju un koncertu, kas pēc gājiena notika uz lielās skatuves Pleskavas Kremļa teritorijā 30. jūnija vakarā, skatījās vairāk nekā 5000 skatītāju. Delegāciju un kultūras grupu uzņemšanā bija iesaistīti vairāk nekā 600 brīvprātīgie palīgi – jaunieši.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav