Vides objekts Liepājas ielā ieguvis jaunu veidolu

liepajas iela
Foto: Kristīne Āboliņa

Lai popularizētu pilsētas bagātīgo vēsturi, Kuldīgas novada muzejs Liepājas ielas vides objektu ietērpis jaunā veidolā – tajā izvietots informatīvs un vizuāli pievilcīgs materiāls latviešu un angļu valodā par muzeju un pilsētas vēsturi.

Muzeja komandas radītais saturs iepazīstina kuldīdzniekus un pilsētas viesus ar Kuldīgas novada muzeju un tā piedāvājumu, kā arī aicina apmeklēt leģendām apvīto “Bangertu villu”, kurā iespējams iepazīt pilsētas vēsturi ekspozīcijā “Kuldīga pirms mums” un atgriezties pagātnē, ielūkojoties turīga kuldīdznieka dzīvoklī. Vides objektā apskatāmas arī muzeja krājuma fotogrāfijas, kas attēlo Pilsētas dārza jeb kādreizējās pils teritorijas apkārtnē redzamās unikālās vietas un ēkas.

Muzeja veidotais saturs ir pagaidu risinājums, savukārt vides objekta jaunais veidols iekļaujas Liepājas ielas sakoptajā pilsētvidē. Sākotnēji stends uz Liepājas ielas tika uzstādīts kā “Vulkāna” atmiņu pietura. Tajā varēja iepazīties ar kokapstrādes fabrikas vēsturi, fotogrāfijām, etiķetēm un dažādiem “Vulkāna” ražotās produkcijas paraugiem, starp kuriem bija arī priekšmeti no muzeja krājuma, taču laika gaitā stendā izvietotajiem objektiem nebija iespējams nodrošināt nepieciešamos apstākļus.

Sākotnējai vides objekta ieceres atjaunošanai bija nepieciešams papildfinansējums, tāpēc tika nolemts, ka pagaidām šajā vietā izvietos informāciju, kas attēlo šarmanto Kuldīgu un rosina apmeklēt muzeju, kurā iespējams uzzināt vairāk par pilsētas vēsturi, kā arī iepazīties ar “Vulkāna” stāstu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav