Spilgtas personības žurnāla “Kuldīgas Vēstules” vasaras numurā

vestules

Iznācis žurnāla “Kuldīgas Vēstules” jaunais, šī gada pirmais numurs, kas tradicionāli Kuldīgas svētku priekšvakarā sveic novadniekus un viesus ar jauniem stāstiem par pilsētas vēsturi, rosīgiem ļaudīm un neparastām vietām, kā arī interesantiem notikumiem.

Šoreiz žurnālā satiksiet vairākas spilgtas personības, no kuru stāstiem iedvesmoties. Tā ir folkloriste Ina Celitāne, kura uzsver: “Kritērijs, kā novērtēt dzīvi, ir bērni.” Tāpat devāmies pie kuldīdznieka Jāņa Citskovska, kurš sēž pa kreisi no premjera. Valsts kancelejas direktors cenšas ignorēt sociālos tīklus, tomēr nebūt nav noslēgts cilvēks un kopš bērnības joprojām aizraujas ar peldēšanu. Bet politiķe Sandra Kalniete, kuru apciemojām tepat kaimiņos Alsungā, pastāsta, kāpēc turpinās darbu Eiroparlamentā un ko viņai nozīmē viņas paradīze – lauku īpašums “Dzilnas”. 

Uz Ēdoles pili braucām vēžu zupu garšot, Kabiles muižā degustējām sidru, pie kafijas grauzdētavas “Curonia Coffee Roasters” saimniekiem meklējām īstās kurzemnieku kafijas notis, bet zemnieku saimniecībā “Baļļas” lūkojām, cik salda ir bitenieku dzīve.

Vēsturnieks Agris Dzenis sagatavojis interesantu stāstu par to, kā Kuldīga par pilsētu kļuva, bet Mārīte Milzere un Eduards Skabis – plašu stāstu par Ernestu Kārkliņu jeb leģendāro Zeltmati.

Vēl satikām arī “Skrundas TV” tandēmu, kas Kuldīgas norises fiksē videosižetos, pabijām pie skaņas fanātiķa Arta Reimaņa un izrunājāmies ar Modri Viti, kas daudzus kuldīdzniekus izaudzinājis par kārtīgiem šoferīšiem.

Vēl lūkojām, kā Lāčkroga ezers Rendā par instagrama zvaigzni kļuva, kā arī atcerējāmies, kā virs pilsētas šopavasar gaisa baloni lidinājās. Un šie ir tikai interesantākie stāsti, ko varat izlasīt jaunajā “Kuldīgas Vēstuļu” numurā. To meklējiet tuvākajā preses tirdzniecības vietā.

Žurnālu jau devīto gadu izdevniecība “Kurzemes Vārds” izdod ar Kuldīgas novada Domes atbalstu. Tā veidošanā iesaistīti reģiona labākie žurnālisti. Projektu iepriekš līdzfinansējis arī Valsts Kultūrkapitāla fonds.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav