“1906” filmas seanss Kuldīgas brīvdabas kino

1906
Publicitātes foto.

Piektdien, 12. jūlijā plkst 23.00 Kuldīgas brīvdabas kino tiks demonstrēta Gata Šmita filma “1906”. Lūdzam skatītājus ņemt vērā, ka sākotnēji filmas demonstrēšana tika plānota sestdien, bet tehnisku iemeslu dēļ seanss pārcelts uz piektdienu.

Režisors Gatis Šmits par filmu:

“Mūsdienās par 1905. gada notikumiem liecina pieminekļi un ielu nosaukumi daudzās Latvijas pilsētās, tomēr mūsu priekšstats par šo vēstures posmu ir veidojies padomju ideoloģijas ietekmē un, iespējams, tāpēc šodien par Piekto gadu tiek runāts ļoti maz. “Piektais gads” bija viens no retajiem brīžiem vēsturē, kad latvieši aktīvi iesaistījās bruņotā pagrīdes cīņā. Segvārdi, konspiratīvie dzīvokļi, pārdrošas bruņotas operācijas, revolūcijas romantika un turpat blakus – pārgalvība, nejaušība, nodevība un nāve. Tas ir brīnišķīgs pamats žanra filmai, tāpēc studijā Tanka ir tapusi krimināldrāma – ar spriedzi, asa sižeta ainām un negaidītiem sižeta pavērsieniem. Vienlaikus filmā skan arī romantiska, liktenīga stīga, kas raksturo galvenā varoņa Pelēkā ceļojumu trauksmainajā 1906. gada pasaulē”.

Rīga, 1906. gada rudens. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par  operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm. Turpretim Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē.

Atgādinām, ka Kuldīgas Pilsētas dārzā filmas tiek demonstrētas nedēļas nogalēs, aptuveni stundu pēc saulrieta. Brīvdabas kino atbalsta - Kuldīgas novada dome. Kino seansi ir bez maksas.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav