IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas” – arī Kuldīgā

sudmalina
Kuldīgas kultūras centra arhīva foto

Sestdien, 13. jūlijā, IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas” priecēs skatītājus Latvijas novados. Viens no pasākumiem notiks Kuldīgā.

17.30 Kuldīgas novads aicina ikvienu kopā ar festivāla dalībniekiem izlocīt kājas akcijā “Visi dejo “Sudmaliņas”” uz viena no Kuldīgas simboliem – 19. gadsimta otrajā pusē būvētā senā ķieģeļu tilta. Bet 18.00 Kuldīgas Pilsētas dārzā notiks koncerts “Dejot pa deviņi mēmi”, kurā skatītāji varēs iepazīt katra ansambļa deju programmu. Programmu veidojusi Kuldīgas un Ventspils deju apriņķa virsvadītāja Ramona Irbe. Visos festivāla “Sudmaliņas” pasākumos ieeja ir bez maksas.

IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas” – vērienīgākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā – notiks no 9. līdz 14. jūlijam Kuldīgā, Liepājā, Rīgā un Siguldā. Festivāla mērķis ir pulcēt kopā  Latvijas un dažādu pasaules valstu  dejotājus, kas radoši pēta, iepazīst un pārmanto tautas dejas tradīcijas. Šajā reizē plānots uzņemt tautas deju grupas no Čīles, Grieķijas, Igaunijas, Indijas, Indonēzijas, Kipras, Krievijas, Polijas, Senegālas, Serbijas un Ukrainas. Savukārt latviešu tautas dejas tradīciju pārstāvēs dažādu paaudžu deju grupas no Rīgas, Kuldīgas un Rēzeknes. Pasākuma mākslinieciskās koncepcijas autore ir Dace Circene. Festivālu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību, Liepājas pilsētas pašvaldību, Rīgas pilsētas pašvaldību un Siguldas novada pašvaldību.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav