Kuldīgā filmas „Māra” un „Salna pavasarī”

Brīvdabas kino „Goldingen Knight Cinema” Kuldīgas Pilsētas dārzā 9. maijā 22.00 tiks izrādīta režisores Kristas Burānes dokumentālā filma „Māra”, kas pirmizrādi piedzīvoja nupat, 4. maijā, Latvijas Filmu maratona ietvaros, bet 10. maija novakarē – turpināsim iepazīt latviešu kino klasiku – 22.30 aicinām noskatīties „Salnu pavasarī”.

„Māra”

Filmas darbība risinās laikā, kad Māra Ķimele kopā ar Jaunā Rīgas teātra aktieriem iestudē F. Dostojevska “Noziegums un sods”. Filmā kopā ar dēlu Pēteri tiek izspēlētas mazas un lielas ģimenes drāmas, kopā ar vecomammu Annu Lācis kļūst par režisori, kopā ar scenogrāfiem A. Freibergu, I. Blumbergu, V. Jansonu un A. Zariņu piecdesmit gadu laikā rada Latvijas teātra vēsturē nozīmīgas izrādes. Dažādi laiki, telpas un cilvēki savijas stāstā par mākslinieces drosmi, spēku un ievainojamību.

„Filmā kopā ar Māru Ķimeli un viņai tuviem cilvēkiem mēs pētījām drosmes un kaislības tēmu, kas nepieciešamas, nojaucot robežas starp mākslu un dzīvi,” stāsta Krista Burāne "Viens no maniem mērķiem – nevis censties pastāstīt par Māru un viņas izrādēm, bet veidot filmu, izmantojot viņas kā režisores darba principus. Un otrs – nepalikt dokumentālu faktu robežās, bet iet tālāk iztēles laukos, savienojot dažādus laikus un telpas vienā tagadnes punktā.”

Lomās:
Māra Ķimele - Māra Ķimele 
Pēteris Ķimelis - Toms Auniņš
Scenogrāfi - Andris Freibergs, Ilmārs Blumbergs, Viktors Jansons, Aija Zariņa
Aktieri - Guna Zariņa, Andris Keišs, Edgars Samītis, Jana Čivžele, Varis Pinķis
Balss – Anta Eņģele

Režija, scenārijs, montāža - Krista Burāne
Operators - Valdis Celmiņš
Animāciju režisore un māksliniece - Anete Melece
Komponists - Jēkabs Nīmanis
Skaņu mākslinieks - Maksims Šenteļevs
Animators – Toms Burāns

Producenti – Mārtiņš Eihe, Krista Burāne, Amanda Boka

„Salna pavasarī”

1955. gadā Režisors Leonīds Leimanis, piesaistīja otru režisoru Pāvelu Armandu, lai kopīgi veidotu darbu, kam par pamatu viņi izmantoja vairākas Rūdolfa Blaumaņa noveles - "Salna pavasarī", "Raudupiete" un "Laimes klēpī".
19. gadsimta beigas Latvijā. Kalpone Madara mīl kalpu Andri, bet mantas dēļ apprec veco un bagāto Mālnieku saimnieku Miglu. Lielu māju saimnieces dzīve Madaru padara arvien skarbāku.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav