500 kordziedātāji kopā ar klausītājiem kopdziedāšanas akcijā “Dziesmu Ziedi” svinēs Jāņa Dūmiņa dienu

dziesmu ziedi

Šogad 30. Martā, 500 kordziedātāji kopā ar klausītājiem Baldonē, Kuldīgā, Līgatnē un Ludzā, sadziedoties kopdziedāšanas akcijā “Dziesmu Ziedi”, svinēs Jāņa Dūmiņa dienu.

Tradicionāli, 30. martā - diriģenta, profesora Maestro Jāņa Dūmiņa dzimšanas dienā, nosauktā par Jāņa Dūmiņa Dienu, pulksten 16.00, Kuldīgas Kultūras centrā, Baldones vidusskolā, Līgatnes Kultūras namā un Ludzas Tautas namā vienlaicīgi sāksies kopdziedāšanas akcija “Dziesmu ziedi”.

Akcijā piedalīsies vietējie novadu kori un vokālie ansambļi, un viesu kolektīvi no Cēsīm, Durbes, Kārsavas, Rīgas un Snēpeles un visi klausītāji.

Pasākums noritēs tam raksturīgajā formātā, kur dziedātāju sastāvi izvietosies zāles centrā un ap tiem – klaustāji. To ievadīs koru un vokālo ansambļu priekšnesumi, kuriem sekos diriģentu improvizācija. Turpinājumā, kordzietāji sajauksies klausītājiem un sagrupēsies pa balsīm (soprāniem, altiem, tenoriem un basiem), un jaunizveidotā kopkora mēģinājumā iestudēs dziesmu. Akcija noslēgsies ar koncertu, kurā jaunais kopkoris izpildīs iestudēto dziesmu, un savu priekšnesumu sniegs negaidītais viesis.

Lai piedalītos kopdziedāšanas akcijā, nav nepieciešams iepriekš gatavoties, zināt dziesmu vārdus, pazīt notis, vai būt pārliecinātam par savām balss spējām - galvenais ir ļaut sev izjust kopdziedāšanas spēku un iedvesmu, un gūt baudījumu.

Akcijas gaitā noritēs videokonferences starp pasākuma norises vietām, kurās dalībnieki dalīsies savos iespaidos un dos vārdu radošo darbu festivāla “Mans Dziesmu ziedu iedvesmas stāsts” laureātiem, kuri tiks godināti pasākuma noslēgumā.

Radošo darbu festivāls ir veltīts diriģenta Jāņa Dūmiņa spilgtā dzīves stāsta izpētei. Tas ir saistīts ar kopdziedāšanas akciju un norit no 8. līdz 18. martam. Festivāla izstādes noritēs no 18. marta līdz 3. aprīlim Baldonē, Kuldīgā, Līgatnē un Ludzā. Blakus festivāla žurijas vērtējumam, sociālās vietnes Facebook lapā Jāņa Dūmiņa Diena - Dziesmu ziedi notiks publisks balsojums par tajā izstādītajiem darbiem, kurš noteiks publikas simpātiju balvas ieguvēju. Aprīlī un maijā Baldone, Kuldīga, Līgatne un Ludza apmainīsies ar radošo darbu festivāla “Mans Dziesmu ziedu iedvesmas stāsts” izstāžu ekspozīcijām.

Kopdziedāšanas akcijas “Dziesmu Ziedi” norise būs vērojama arī tiešraidē www.dumins.lv un citos Interneta mediju resursos. Tiešraides no pasākumu vietām nodrošinās mediju kompānija “tiešraides.lv”.

Jāņa Dūmiņa Dienai veltīto pasākumu ietvaros Ludzā, 31. martā, pulksten 10.00, Ludzas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā notiks vokālā ansambļa “Cantemus” un ķīniešu vokālā ansambļa “Sirds melodija” koncerts.

Īpašu pateicību pasākuma rīkotāji izska diriģentei Zanei Zilbertei un viņas vadītajam RSU jauktajam korim “Rīga” par pasākuma tituldziesmas Dziesmu Ziedi ieskaņojumu. Tituldziesma vairākkārt skanēs pasākuma dalībnieku un klausītāju izpildījumā.

Jāņa Dūmiņa Dienai vetltīto kopdziedāšanas akciju “Dziesmu ziedi” un radošo darbu festivālu “Mans Dziesmu ziedu iedvesmas stāsts” rīko Baldones novada Kultūras centrs, Baldones novada Jauniešu centrs, Kuldīgas Kultūras centrs, Kuldīgas novada  Bērnu un Jauniešu centrs, Līgatnes novada Kultūras centrs, Līgatnes novada Dome, Ludzas Bērnu un Jauniešu centrs un biedrība “Maestro Jāņa Dūmiņa piemiņas atbalstīšanai”.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav