Ar grandiozu koncertu noslēdzas K.Davidova 8. starptautiskais čellistu konkurss

Šodien, 3. maijā Kuldīgas kultūras centrā ar grandiozu koncertu un skaļām ovācijām noslēdzās Kārļa Davidova 8. starptautiskais čellistu konkurss.

Koncertā ar Liepājas simfonisko orķestri diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā spēlēja „A”, „B” un „C” grupu laureāti – „C” grupas 1. vietas ieguvēja čelliste Nadežda Bardjuka no Latvijas (Jāzepa Vītola mūzikas akadēmija, skolotāja Eleonora Testeļeca), vidējās – „B” grupas 2. vietas ieguvējs čellists Alehandro Viana no Spānijas (mūzikas konservatorija Viktoria de los Angeles), „A” grupas (jaunākie dalībnieki līdz 15 gadu vecumam) laureāts – Juris Silvestrs Kalniņš no Latvijas (Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas, skolotāja Dace Pūce).

Konkursu vērtēja kompetenta, profesionāla, starptautiska žūrija – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore, konkursa patronese Eleonora Testeļeca, kā arī pasaulē pazīstami čello mūzikas izpildītāji un pedagogi – Stefans Popovs, profesors no Londonas, pasniedzējs Gildholas mūzikas un teātra skolā un Sitijas universitātē, Sergejs Roldugins, mākslinieciskais direktors Sanktpēterburgas Mūzikas mājā, Pēterburgas konservatorijas profesors un Kirils Rodins, Maskavas Pētera Čaikovska konservatorijas profesors.

K.Davidova vārdā nosauktais starptautiskais čellistu konkurss Kuldīgā pirmoreiz notika 2000. gadā, un tas iedibināts, lai godinātu 1838. gadā Kuldīgā dzimušā krievu čello skolas izpildītājmākslas pamatlicēja K.Davidova piemiņu. Konkursu organizē E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skola sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību un Liepājas simfonisko orķestri.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav