Izskan Kārļa Davidova piemiņas koncerts

Šodien, 2. maijā Kuldīgas Mākslas namā izskanēja Kārļa Davidova 8. starptautiskā čellistu konkursa piemiņas koncerts, kas veltīts Kuldīgā dzimušā krievu čello skolas izpildītājmākslas pamatlicēja K.Davidova piemiņai.

Tradicionāli K.Davidova piemiņas koncertā tiek pasniegtas balvas par labāko J.S.Baha skaņdarba interpretāciju. Tās piešķir Leo Maija ģimene. Šogad balvas saņēma divi čellisti – Pjotrs Gladišs (Krievija) un Linda Evelīna Heiberga (Latvija).Pirmo reizi Baha fonda prezidente Aina Kalnciema J.S.Baha prēmijas ieguvējiem dāvāja tiesības piedalīties 2015. gada Baha festivāla koncertā.

Par konkursa laureātiem kļuva – vecākajā „C” grupā 1. vietu ieguva čelliste Nadežda Bardjuka no Latvijas, 2. vietu ieguva Sergejs Ponomarjovs un Pjotrs Gladišs no Krievijas, 3. vietu – Magdalēna Ceple no Latvijas; vidējā – „B” grupā 2. vietu ieguva čellists Viana Alejandro no Spānijas; „A” grupā (jaunākie dalībnieki līdz 15 gadu vecumam) par laureātu kļuva čellists Juris Silvestrs Kalniņš no Latvijas. Grupā „Cerība” par labāko izrādījās čellisti – Aleksanders Sebastians Lattikas no Igaunijas un Syons Najmans no Bulgārijas, 2. vietu izcīnīja Paula Skulte no Latvijas un Nauma Najmana no Bulgārijas.

Diplomu par labāko K.Davidova skaņdarba interpretāciju izpelnījās Sergejs Ponomarjovs (Krievija).

„Man ir liels prieks piedalīties šajā konkursā jau piekto reizi un kā parasti, konkurss ir noritējis ļoti labi. Daudzi, kuri ieguvuši balvas šajā konkursā, ir uzvarējuši daudzos citos konkursos Eiropā, un daudziem ir izveidojusies veiksmīga solista karjera. Paldies tiem, kuri palīdzējuši norisināties Davidova konkursam,” atzina žūrijas komisijas priekšsēdētājs Stefans Popovs.

Rīt, 3. maijā Kuldīgas kultūras centrā ar svinīgu apbalvošanu izskanēs lielais noslēguma koncerts, kurā klausītājiem būs iespēja klātienē baudīt neaizmirstamu čella sniegumu konkursa laureātu („A”, „B” un „C” grupas) un Liepājas simfoniskā orķestra vadībā (diriģents Mārtiņš Ozoliņš).

Konkursu vērtēja kompetenta, profesionāla, starptautiska žūrija – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore, konkursa patronese Eleonora Testeļeca, kā arī pasaulē pazīstami čello mūzikas izpildītāji un pedagogi – Stefans Popovs, profesors no Londonas, pasniedzējs Gildholas mūzikas un teātra skolā un Sitijas universitātē, Sergejs Roldugins, mākslinieciskais direktors Sanktpēterburgas Mūzikas mājā, Pēterburgas konservatorijas profesors un Kirils Rodins, Maskavas Pētera Čaikovska konservatorijas profesors.

K.Davidova vārdā nosauktais starptautiskais čellistu konkurss Kuldīgā pirmoreiz notika 2000. gadā, un tas iedibināts, lai godinātu 1838. gadā Kuldīgā dzimušā krievu čello skolas izpildītājmākslas pamatlicēja K.Davidova piemiņu. Konkursu organizē E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skola sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību un Liepājas simfonisko orķestri.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav