Kad zivis sāk lidot, Kuldīgā atklāj pavasari!

Lai gan šobrīd ne dabas pētnieki, ne meteorologi nevar pateikt, kad īsti būs pavasaris, kuldīdzniekiem tas ir zināms – tad, kad virs rumbas zivis sāks lidot.

Sestdien, 26. aprīlī, 10. pavasara palu šovā „Lido zivis Kuldīgā”jau rīta pusē, tā ap 11.00, esiet gatavi gājzivju uzlidojumam! Zivis ceļojumā pavadīs arī tūrisma sezonu atklājošs jampadracis.Agrā rītā Ventas krastus ieņems „copmaņi”, lai cīnītos par dižo lomu – „Planējošo vimbu”. Kam dziļāks miegs un nebūs līdzi „badapātagas”, tie zvejot varēs zivju zupas bļodās, ko dižos grāpjos vārīs muzeja ļaudis un dižie stāstnieki. 10.30 tiks atklāts Alekšupītes tiltiņš un līdz ar to 8. Kurzemes stāstnieku festivāls „Ziv zup”. Tūristu vilinātāji stāstīs, rādīs un piedāvās, ko skaistu šogad skatīt, darīt, mēģināt. Ko darīt būs, ko skatīt arī! Pilsētas dārzu piedejos, piespēlēs un piedziedās lieli un mazi, tuvu un tālu braukuši mākslinieki – grupa „Ne tur miers, ne bērziņš”, Roberts – tas, kurš Gobziņš, folkloras kopa „Nārbuļi” un citi gavilētāji.. Būs atrakcijas, jautras izdarības, un, protams, kārtīgs tirgus. Bet, kad saule būs norietējusi.

Pasākuma programma

Kuldīgas novada muzejā – Bangerta villa atkal ver durvis pēc divu gadu restaurācijas

Pēc vērienīga interjera rekonstrukcijas projekta pabeigšanas, durvis vērs Kuldīgas novada muzeja ekspozīciju centrs „Bangerta villa”. Atjaunoti ēkas vēsturiskie sienu un grīdu krāsojumi, kā arī greznās krāsnis. Līdz ar telpu restaurāciju un labiekārtošanu, izveidoti jauni muzeja produkti un pakalpojumi. Otrajā stāvā izveidota ekspozīcija – dzīvoklis, kurā būs iespēja ielūkoties 20. gs. sākuma turīga kuldīdznieka ikdienā – ēdamistaba, dāmas buduārs, mūzikas salons, arī kunga kabinets, kurā būs apskatāma daļa no kolekcionāra Jāņa Mētras apjomīgās spēļu kāršu kolekcijas. Pirmajā stāvā darbosies apmeklētājiem ērts informācijas un klientu apkalpošanas centrs. Domāts par pieejamību – ēkā ir pacēlājs, kas atvieglos muzeja apskati cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Līdz ar atklāšanu muzejā skatāmas izstādes – „Kuldīgas Kods”, „Kuldīdznieki 19. – 20. gs mijā”, kā arī arhitektes Liesmas Markovas veidotā izstāde par muzeja ēkas atjaunošanu, restaurācijas procesu un unikālākajiem interjera elementiem.

26. un 27. aprīlī muzeju ikvienam būs iespēja apmeklēt bezmaksas!

Muzeja darba laiki:

  • Otrdien 11:00 - 18:00,
  • No trešdienas līdz svētdienai no 10:00 - 18:00,
  • Pirmdienās muzejs slēgts.

Muzeja ieejas biļete maksās EUR 1, Kuldīgas novada skolēniem piedāvājam bezmaksas apmeklējumu.

Laipni gaidīti ciemos!

Sezonas atklāšana brīvdabas kinoteātrī „Goldingen Knight Cinema”

22.30 tiks atklāta brīvdabas kino „Goldingen Night Cinema” sezona ar Arnolda Burova animācijas filmu izlasi (1966. – 1977.) „Kikerigū”, „Tīģeris Ņau Ņau”, „Puķu Ansis”, „Dullais Dauka”, „Si-Si-Dra”, „Ragainais māls”.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav