Virtuālā izstāde „Veckuldīgas pilskalns – 2014. gada arheoloģijas piemineklis”

Kuldīgas Galvenā bibliotēka sagatavojusi jaunu virtuālo izstādi par Veckuldīgas pilskalnu, ko Latvijas Arheologu biedrība šogad nominējusi par Latvijas Gada arheoloģijas pieminekli.

Virtuālā izstāde piedāvā ielūkoties Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Novadpētniecības materiālu krājumā par pilskalnu. Tajā iekļauti arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Digitālās bibliotēkas krājumu materiāli, kā arī Kuldīgas novada muzeja un iedzīvotāju nestās fotogrāfijas.

Izstāde apskatāma Kuldīgas Galvenās bibliotēkas mājaslapā http://biblio.kuldiga.lv/. Vairāk informācijas par Veckuldīgas pilskalnu pieejama Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Novadpētniecības datu bāzē. Par citiem Kuldīgas objektiem varat uzzināt arī vietnē „Kuldīga: Vēsture. Notikumi. Cilvēki” - http://www.mantojums.kuldiga.lv.

Veckuldīgas pilskalns atrodas Kuldīgas nomalē – Ventas kreisajā krastā. Tas tiek uzskatīts par vienu no ievērojamākajiem Latvijas senajiem administratīvi politiskajiem centriem un ir iekļauts valsts aizsargājamo pieminekļu sarakstā.