Paziņo Kārļa Davidova 8. Starptautiskā čellistu konkursa dalībniekus un žūriju

Ir noslēgusies dalībnieku pieteikšanās Kārļa Davidova 8. Starptautiskam čellistu konkursam, kas norisināsies no 29. aprīļa līdz 3. maijam Kuldīgā, par to šodien preses konferencē paziņoja projekta vadītāja .

Uz K.Davidova 8. Starptautisko čellistu konkursu Kuldīgā šopavasar pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 34 jaunie talanti no 12 mūzikas izglītības iestādēm un 9 dažādām valstīm: Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Taizemes, Dienvidkorejas, Bulgārijas, Nīderlandes, Spānijas, Ukrainas.

Konkursu vērtēs kompetenta, profesionāla, starptautiska žūrija. Šogad žūrijas darbā piedalīsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore, konkursa patronese Eleonora Testeļeca, kā arī pasaulē pazīstami čello mūzikas izpildītāji un pedagogi – Stefans Popovs, profesors no Londonas, pasniedzējs Gildholas mūzikas un teātra skolā un Sitijas Universitātē, Sergejs Roldugins, mākslinieciskais direktors Sanktpēterburgas Mūzikas mājā, Pēterburgas Konservatorijas profesors un Kirils Rodins, Maskavas Pētera Čaikovska konservatorijas profesors.

„Konkursa dalībnieki jau tradicionāli tiks vērtēti četrās grupās: „Cerība”, „A”, „B” un „C” grupās. Šī gada konkurss ir īpašs ar to, ka „C” grupā, kurā ierasti piedalās augstāko mācību iestāžu studenti, gaidāma vislielākā cīņa par uzvaru,” pastāstīja D.Reinkopa.

Konkursa balvu fondu finansē Kuldīgas novada Dome. Balvu fonds ir EUR 5700, tas tiek sadalīts grupu laureātiem. Konkursa laikā tiek piešķirtas arī papildus balvas no Kuldīgas novadnieka Leo Maija ģimenes par J.S.Baha skaņdarbu labāko izpildījumu un par K.Davidova skaņdarbu interesantāko interpretāciju.

Noslēguma koncertā 3. maijā 18.00 Kuldīgas kultūras centrā konkursa laureātiem tiks dāvāta iespēja uzstāties kopā ar profesionāliem māksliniekiem. Šogad ar Liepājas simfonisko orķestri Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Savukārt pirms tam, 2. maijā 19.00 Kuldīgas Mākslas namā gaidāms K.Davidova piemiņas koncerts, kurā uzstāsies apvienotais konkursa dalībnieku orķestris.

K.Davidova vārdā nosauktais Starptautiskais čellistu konkurss Kuldīgā pirmoreiz notika 2000. gadā, tas iedibināts, lai godinātu 1838. gadā Kuldīgā dzimušā krievu čello skolas izpildītājmākslas pamatlicēja K.Davidova piemiņu.

Konkursu organizē E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skola sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību un Liepājas simfonisko orķestri.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav