Aicina uz filmas „Marina Abramoviča. Mākslinieka klātbūtnē” seansu

Piektdien, 14. martā 18:00 Kuldīgas Mākslinieku rezidence aicina uz filmas „Marina Abramoviča. Mākslinieka klātbūtnē” (2012) seansu Kuldīgas kultūras centra kinoteātrī. Ievadā – režisora Dāvja Sīmaņa kinolektorijs.

­­­Simtiem cilvēku pavada nakti aiz Ņujorkas Modernās mākslas muzeja durvīm, lai sagaidītu tā atvēršanu nākamās dienas pusdienlaikā un gūtu iespēju uz pāris minūtēm nonākt Marinas Abramovičas klātbūtnē. 8 stundas dienā, 6 dienas nedēļā, 3 mēnešu garumā māksliniece gatava piekalt savu skatienu katram, kas apsēžas krēslā viņai pretī.

Šī dokumentālā filma rāda mākslinieces gatavošanos, iespējams, svarīgākajam notikumam viņas mākslas dzīvē – visaptverošai retrospekcijai Ņujorkas Modernās mākslas muzejā. Iespēja piedzīvot ekspozīciju vienā no pasaules ievērojamākajiem mākslas muzejiem ikvienam māksliniekam nozīmētu būtisku atskaites punktu. Un Marinai tas ir vēl vairāk – iespēja beidzot apklusināt jautājumu, kuru gadu desmitiem nācies dzirdēt: „Bet kādēļ tā ir māksla?”

63 gadus vecā serbu izcelsmes māksliniece kopš 60-tajiem gadiem izaicinājusi skatītājus ar radikālām izteiksmes formām un tiek dēvēta par „mākslinieciskās performances vecmāmiņu”. Filma  ir emocionāls portrets, kas saņēmis atzinību lielākajos kino svētkos visā pasaulē, tajā skaitā Berlīnes un Sandensas kinofestivālos. Darbs ieguvis arī augstu kritiķu vērtējumu un tiek dēvēts par „vienu no uzrunājošākajām filmām, kas pēdējo gadu laikā sasniegusi kino ekrānus”.

http://marinafilm.com/

Valodas: oriģinālvaloda ar subtitriem latviešu valodā.

Seanss tapis sadarbībā ar Dizaina filmu festivālu (www.designfilmfestival.com) un kinoteātri „Bize”. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav