Veidos sadarbību starp māksliniekiem un uzņēmējiem

No 25. līdz 28. februārim Kuldīgas novada pašvaldības Mākslinieku rezidences un Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji projekta „Māksla un tehnoloģijas” ietvaros devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Ūlovstrēmas (Olofström) pilsētu Zviedrijā, lai meklētu veidus, kā radošumu izmantot uzņēmējdarbības un nodarbinātības izaugsmei.

Ūlovstrēmas Mākslinieku rezidence īsteno apjomīgus projektus radošo industriju jomā, lai veicinātu reģiona nodarbinātību un ekonomisko izaugsmi. Izmantojot māksliniecisko potenciālu un radoši pielietojot reģionā esošās darbnīcas, rūpnīcas, aprīkojumu un tehnoloģijas, tiek stratēģiski plānota 1000 jaunu darbavietu izveide. Tā kā Ūlovstrēma tiek dēvēta par „Volvo pilsētu”, jo tās rašanās 60-tajos gados saistīta ar „Volvo” rūpnīcas atvēršanu, Ūlovstrēmas pašvaldībai ir izdevies projektā „Māksla un tehnoloģijas” iesaistīt arī pazīstamā autoražotāja tehnoloģiju izpētes institūtu.

Piemēram, kāds no māksliniekiem bija ierosinājis pilnībā nenoslogotās metāla preses Ūlovstrēmas tehnoloģiju izpētes institūtā izmantot stīvinātas vilnas formu spiešanai, kas pavērš institūta darbību no metālapstrādes jomas uz pilnīgi citu tirgus nišu. „Šādā veidā izgatavotiem interesanta dizaina un oriģinālas funkcionalitātes priekšmetiem un izstrādājumiem pārdošanas tirgū piemīt cita pievienotā vērtība,” pastāstīja Kuldīgas Mākslinieku rezidences vadītāja Ilze Supe.

Latvijas Mākslas akadēmijas un Kuldīgas mākslinieku rezidence šobrīd sadarbojas idejiski līdzīgā projektā, mēģinot savest kopā mākslinieka izdomu un vietējo reģiona kompetenci. 2013. gada decembrī tika uzsākts Latvijas Mākslas akadēmijas modes mākslas studentu un Kuldīgas amatnieku sadarbības projekts, kura rezultāti gaidāmi šī gada vasarā.

„Brauciens bija iedvesmojošs un izveidojās labas sadarbības attiecības,” atzīst I.Supe. „Arī Kuldīgā esam iecerējuši veidot līdzīgu sadarbību ne tikai ar amatniekiem, bet arī ar vietējām ražotnēm.” Ūlovstrēmas pašvaldības pārstāvji Kuldīgā viesosies maijā. Līdz tam novadā tiks apzinātas ražotnes, kas būtu ieinteresētas un gatavas iesaistīties šādu projektu īstenošanā.

Zviedrijas vizīte turpinājās ar tikšanos Gēteborgas Mākslas akadēmijā, ar profesoru Peteru Oisterseku (Peter Ojstersek), pārrunājot sadarbību 2015. gada starptautiskajā studentu glezniecības vasaras plenērā Kuldīgā. Arī 2014. gada studentu glezniecības plenērs Kuldīgā būs starptautisks, piedaloties studentiem un pasniedzējiem no Lietuvas, Somijas un Igaunijas mākslas akadēmijām.

Radošo braucienu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Rembo

    :)) Un?

    30.03.2014 2:02:07