Vienkopus muzicē 160 dalībnieku liels orķestris

6. martā Kuldīgas kultūras centrā izskanēja 4. Kurzemes kamerorķestru festivāls, kura laikā Kuldīgā notika kas vēl nebijis – vienkopus muzicēja 160 dalībnieku liels apvienotais orķestris.

Koncerta sākumā uzstājās katrs kolektīvs atsevišķi, bet noslēgumā visi orķestri vienojās kopējā priekšnesumā.

Vairākus skaņdarbus pēc klausītāju neatlaidīgajiem aplausiem vajadzēja atkārtot! Skanēja gan klasika, gan mūsdienu komponistu skaņdarbi. Daudzveidību un jaunas krāsas programmā ienesa arī skaņdarbi ar solistu piedalīšanos - akordeoniste Jūlija Skipore (muzikālo izglītību turpina Dānijā), Alise Alma Ābula (Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skola), kora klases audzēkņi no Jēkabpils – Lauma Kalniņa, Agnese Korņejeva, Renārs Tomašickis, Sandra Solvita Bērziņa, Alise Bērziņa Kristaps Cvilikovskis, Annika Viļuma, Krista Fadejeva, Ivars Ķietis un Adriāna Romāne, ventspilnieki Alise Jaunbrūna, Sarma Gabrēna un Pēteris Ozoliņš, kā arī koris no Priekules mūzikas skolas.

Festivāls notiek jau ceturto gadu un pulcina ap sevi aizvien jaunus dalībniekus. Pirmoreiz tas izskanēja Ventspilī 2011. gadā, tad 2012. gadā Rojā un 2013. gadā Priekulē. Festivāla idejas autors un nenogurstošais mākslinieciskais vadītājs ir J.Norviļa Madonas mūzikas skolas direktors, lieliskais mūziķis un pedagogs Mārtiņš Bergs.

Atgādinām, ka jau aprīļa beigās izskanēs viens no ievērojamākajiem muzikālajiem pasākumiem Kuldīgā - Kārļa Davidova VIII Starptautisko čellistu konkursu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • mamma

    Paldies skolotājai Jūrmalei un pārejiem par skaisto koncertu, lai biežāk pie mums būtu tik baudāmi koncerti bērnu izpildījumā.

    11.03.2014 14:14:15