Kā tur īsti bija? „Kino skatīšanās un filmēšana Kuldīgā”

Kuldīgas novada muzejs turpina pasākumu ciklu „Kā tur īsti bija?” par atsevišķu vietu un notikumu norisi Kuldīgā un novadā. 28. februārī 14:00, aicinām visus interesentus uz pasākumu, kas veltīts Kuldīgas kino skatīšanās un uzņemšanas vēsturei.  Pasākums notiks muzeja administrācijas ēkas (Pils iela 5) 2. stāvā.

Pasākuma cikla laikā ikvienam būs iespēja dalīties savās atmiņās par to kur un kā Kuldīgā kino ir rādīts un filmēts, kā arī iepazīties ar Kuldīgas novada muzeja speciālistes Ingrīdas Poles sagatavoto ieskatu. 

Kuldīgā Kino pirmo reizi izrādīts 1909. gadā, kad Sadraudzīgās biedrības namā „The Imperial Kino” sāka demonstrēt gaismas un skaņas efektu teātri. Dažādos laikos filmu burvība baudīta kinoteātrī „Modern”, „Kolizejs”, „Kurzeme”, kā arī citviet gan telpās, gan brīvā dabā.

Arī pati Kuldīga bieži iemūžināta uz kino lentes, pilsētā un tās apkārtnē uzņemtas vairāk kā 30 filmas, kurās daudzās no tām masu skatos filmējušies kuldīdznieki.

Tādēļ, ja arī Jums bijuši piedzīvojumi, kas saistīti ar kino, aicinām tiem dalīties, nāciet un izstāstiet, kā tur īsti bija!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav