Mākslinieki no dažādām pasaules malām Kuldīgā

No 21. februāra līdz 23. martam Kuldīgas Mākslas namā (1905. gada ielā 6) ir skatāma glezniecības kolekcijas izstāde „Marks Rotko 2013”.

Kuldīgā izstādītas 10 autoru 25 gleznas, kuras ir tapušas Starptautiskās rezidences „Marks Rotko 2013” laikā.

„Šeit varam redzēt gan ekspresīvi abstraktas kompozīcijas, gan grafiski ornamentālus, konstruktīvus un figuratīvus darbus. Ar meditatīvi ritmisku kompozīciju vai mežonīgu krāsu triepienu palīdzību mākslinieki ir izpauduši savu emociju atspulgus, atklājuši zemapziņas tēlus. Atbrīvojoties no ikdienas rutīnas un iedvesmojoties Daugavpils un Latgales dabā un kultūrvēsturiskajā telpā”, Mākslas vēsturnieks Valentīns Petjko.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekciju sastāda gandrīz 800 vienības dažādos mākslas medijos (glezniecība, grafika, keramika, tekstils). Kolekcijas nepieciešamību modernās mākslas centrā attaisno tās sākotnējā ideja – stāstīt par Daugavpili mākslas valodā. Šoreiz tas tiek darīts Kuldīgā – ārpus Mākslas centra robežām, nodrošinot kolekcijas pieejamību un vairojot individuālo saskarsmi ar mākslu.

Šīs ir jau otrais projekts, kurš tapis sadarbojoties Kuldīgas Mākslas namam, Kuldīgas Mākslas rezidencei un Marka Rotko centram Daugavpilī.

28. februārī 17.30 Kuldīgas Mākslas namā notiks izstādes atklāšana ar Maijas Līcītes improvizācijām, sarunām un glāzi vīna. Aicināts ikviens interesents!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav