Kuldīgas novada muzejs piedāvā iepazīt tapetes

Publicitātes foto

16. aprīlī 13:00 Kuldīgas novada muzejā notiks restauratores Ramonas Tālbergas lekcija ‘’Papīra tapetes’’ un vēsturnieces Lauras Lūses lekcija ‘’Tapetes Latvijā’’.

Cik daudz pacietības, izpratnes un zināšanu vajadzīgs, lai no nelieliem, netīriem, salipušiem, vairākās kārtās salīmētiem papīra tapešu gabaliņiem uzzinātu kādā gadsimtā tās izgatavotas, no kāda papīra ar kādām krāsām uzdrukāti vai pat ar roku uzzīmēti ornamenti un kādas tās izskatījās uzlīmētas uz sienas? Ramona Tālberga grafikas restauratore – vecmeistare.

Kādas pirms simts gadiem rotājušas Latvijas istabu sienas? Kur tās ražotas? Kas īsti slēpjas zem nosaukuma tapetes? Kādi bija populārākie tapešu dizaina veidi un tendences? Mākslas vēsturniece Laura Lūse 2016. gada janvārī aizstāvējusi promocijas darbu "Tapetes Latvijā 18.  gs - 20. gs pirmā puse"

Atgādinām, ka līdz 24. aprīlim Kuldīgas novada muzejā apskatāma izstāde ‘’VĒSTURISKĀS TAPETES’’. Izstādes autore Liesma Markova no ‘’Arhitektoniskās izpētes grupas’’ vēsturisko tapešu kolekcijas atlasījusi oriģinālus paraugus, kuri, iegūti, veicot arhitektonisko izpētī ēkās Kuldīgas, Talsu un Tukuma novados. Izstādes veidošanai autori iedvesmoja fakts, ka Kuldīgas novada muzejā - vēsturiskajā Bangerta villā - apskatāmas vienas no nedaudzajām oriģinālo tapešu rekonstrukcijām Latvijā. (sk. attēlā)

Lekcijas apmeklētājiem ieeja bez maksas.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav