Kuldīgā norisināsies Ingus Pētersona un Jāņa Lūsēna jaunās koncertprogrammas ROMANTIKA pirmatskaņojums

Publicitātes foto

Ceturtdien, 7. aprīlī, plkst. 19:00 Kuldīgas Kultūras centrā pirmatskaņojumu piedzīvos komponista Jāņa Lūsēna jaunā koncertprogramma ROMANTIKA, kas radīta visu laiku romantiskākajam latviešu tenoramIngum Pētersonam.

Jānis Lūsēns programmu radījis, gatavojoties savai 57. dzimšanas dienai, un tā pirmo reizi izskanēs 7. aprīlī – komponista dzimšanas dienā. Pirmatskaņojumam Kuldīgā sekos vēl septiņi pavasara koncerti dažādās Latvijas vietās.

Savulaik cieša sadarbība Jānim Lūsēnam ar Ingu Pētersonu aizsākās ciklā „Mazu brīdi pirms” un turpinājās teju 10 gadus. Arī tagad koncerta muzikālais materiāls veidots no jaunām, vairāku gadu laikā tapušām, īpaši Ingus Pētersona balsij radītām dziesmām ar latviešu klasiķu Viļa Plūdoņa, Kārļa Skalbes, Andreja Eglīša, Ērika Ādamsona, Kārļa Krūzas un Eduarda Veidenbauma dzeju.  Dziedātāja Ingus Pētersona personības šarms, neatkārtojamā balss, tās siltums un lirisms koncertā ieskanēsies vēl nebijušās nokrāsās, veidojot mūzikas valodas, teksta poētisma un interpretācijas vienotu veselumu.

Komponists izvēlēto tematiku raksturo kā vīrieša iekšējās pasaules atspoguļojumu. „Nenoliedzami, katra vīrieša dzīvē ir brīži, kad kļūstam  filozofi, sapņotāji, mīlētāji, stāstnieki, jokdari. Šis skatuves darbs būs veltījums sievietēm un   padomdevējs vīriešiem, kuri reizēm mēdz būt bikli un atturīgi, nespējot atrast īstos vārdus, lai atklātu jūtu pasauli sev tuvajiem un mīļotajai sievietei”, uzsver Jānis Lūsēns.    

Pats Ingus Pētersons atzīst, ka „šis Jāņa Lūsēna radītais cikls viņam ir kā milzu dvēseles zemestrīce, kā pasaules gals, pēc kura atklājas jauna, brīnišķīga pasaule, un kurā vairs nav nedz sāpju, nedz skumju, tikai prieks un mīlestība”.

Dzīvesprieks, alkas, humors un viegla koķetērija – šādu noskaņu koncertā ROMANTIKA palīdzēs radīt arī vīru komanda uz skatuves - pie klavierēm pats Jānis Lūsēns, čellists Ivars Bezprozvanovs, akordeonists Kaspars Gulbis, bundzenieks Harijs Gūtmanis un ģitārists Jānis Lūsēns juniors.

Biļetes iepriekšpārdošanā – Biļešu Paradīzē un koncertu norises vietās.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav