Kuldīga tērpusies Lieldienu rotā, Lieldienu pasākumi notiks gan Kuldīgā, gan pagastos

Foto: Eduards Dambergs

Kuldīga Lieldienas sagaidīs, tērpusies skaistā svētku rotā, un piedāvā iespēju kopīgi svinēt Lieldienas – svētku pasākumi notiks gan Kuldīgā, gan Kuldīgas novada pagastos.

Krāsaini Lieldienu dekori šogad rotās visu pilsētu. Liepājas ielā svētkus sajūtu ienesīs koka muciņas ar krāsainiem zariem, bet uz laternām arī šogad būs slidojuši 21 krāsains putniņš – sarkankrūtīši, cielavas, zvirbulēni un zīlītes. Lieldienu noskaņa pirmo reizi tiek ienesta Estrādes parkā ar krāsainiem putnu būrīšiem, sniegpulkstenītēm un lielām bērnu krāsotām Lieldienu olām. „Šogad Lieldienu svētku koncepcija balstās uz jaunu dekoru izgatavošanu, kas ir gatavoti no videi draudzīgiem materiāliem – zaķu ģimene, kuru iespējams aplūkot skvērā pie ēkas Pilsētas laukumā 2. Papildus esošajām dekorācijām palielināti koka mucu ar krāsotajiem zariem krājumi. Dekoru izgatavošanā iesaistīti KKP darbinieki un mani kolēģi. Novēlu iedzīvotājiem un viesiem, lai saulīte un prieks sirdī. Priecīgas Lieldienas!”

Šūpoties iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti Rātslaukumā un Pilsētas dārzā.

Lieldienu svinības Kuldīgas Pilsētas dārzā

Lieldienu rītā agri jo agri saule dancojot tā, ka visa zeme trīc. Lai to redzētu un dzirdētu, tik jāpieceļas līdz ar pirmajiem saules stariem. Pa malu malām jāsameklē Lieldienu Zaķa paslēptās oliņas, no vecmāmiņām jāuzzina pa kādam noderīgam ticējumam, jāauj kājas, un naski jādodas uz Pilsētas dārzu, lai jautrā pulkā izdziedātu, izdancotu un izšūpotu ilgi gaidītās Lieldienas!

Kā allaž, uz pavarda burbuļos lielais grāpis pilns ar oliņām, ko dāsni dāvājušas vistas dējējiņas. Gan lieli, gan mazi savu mākslinieka meistarību varēs apliecināt Taureņa, Gaiļa un Pūces darbnīcās. Pavasarīgus deju rakstus izdancos bērnu deju kolektīvs „Stariņš”, līdz dziedāt aicinās vokālais ansamblis „Karameles”, jautrās rotaļu virknēs vedīs folkloras kopa „Nārbuļi”, bet šūpošanās priekus lielajās šūpolēs varēsiet izbaudīt kopā ar jauniešu teātri „Focus”.

Uz tikšanos Lieldienās, 27. martā, plkst.12.00 Kuldīgā, Pilsētas dārzā!  

Lieldienu pasākumi pagastos

ĒDOLĒ

27. martā no 11.00 pie kultūras nama – Lieldienu tirdziņš. Savukārt 12.00 Ēdoles kultūras namā – Lieldienu pasākums. Teatralizēts uzvedums ar pagasta pašdarbnieku piedalīšanos, šūpošanos, olu ripināšanu un kaujām, kā arī citām Lieldienu izdarībām. Pie kultūras nama Lieldienu tirdziņš. Interesentus aicinām pieteikties personīgi kultūras namā vai pa tālr. 22013247.

ĪVANDĒ

27. martā 13.00 pie Īvandes muižas – Lieldienu pasākums. 

KABILĒ

27. martā – LIELDIENAS KABILĒ. 11.00 Kabiles ev.lut. baznīcā – Lieldienu dievkalpojums; 13.30 saieta namā „Sencis” – Lieldienu pasākums (priekšnesumi, spēles, rotaļas). Līdzi ņemt krāsotas olas atrakcijām, mainīšanai, iedāvināšanai.

LAIDOS

27. marts 11.00 Valtaiķu dievnamā – Lieldienu dievkalpojums – koncerts. Pēc tam Lieldienu svinēšana Valtaiķos pie bijušās pienotavas.

PADURE

28. martā 14:00 pie Padures klēts ikviens aicināts sagaidīt Lieldienu zaķi, ripināt olas, šūpoties, iet rotaļās un jautri pavadīt laiku. Bērnus vēlams ietērpt Lieldienu zaļa tērpā, būs arī balvas.

PELČOS

27. martā 12.00 pie tautas nama – Lieldienu svinēšana – olu ripināšana, šūpošanās, spēļu spēlēšana un laba laika pavadīšana. Līdzi ņemt krāsotas olas, no kurām veidosim izstādi.

RENDĀ

24. martā 18.00 kultūras namā – pavasarīgs koncerts Lieldienu noskaņās kopā ar Ēriku Loku un Lieldienu zaķi. Ieeja – EUR 1.

RUMBĀ

26. martā 13.00 „Bukaišos” – „Klusā sestdiena” – tikšanās ar mācītāju Mārtiņu Burke-Burkevicu.

27. martā 11.00 Mežvaldē, 13.00 Ventas ciemā, 15.00 Novadniekos “Svinam Lieldienas!”

TURLAVĀ

28. martā 13.00 estrādē (sliktu laikapstākļu gadījumā – kultūras namā) svinēsim kopā Lieldienas.

SNĒPELĒ

27. martā 14.00 Snēpeles luterāņu baznīcā – Lieldienu dievkalpojums.

28. martā 12.00 brīvdabas estrādē – „Lieli zaķi mazi zaķi...” – svētku pasākums kopā ar bērnu deju kolektīvu (šūposimies, ripināsim oliņas, zaķu stafetes, cepsim lielās pankūkas, vizināsimies ar zirgiem).

TURLAVĀ

27. martā 8.00 Klosteres baznīcā – Lieldienu dievkalpojums.

28. martā 13.00 estrādē (sliktu laikapstākļu gadījumā kultūras namā) – svinēsim kopā Lieldienas.

VĀRMĒ

25. martā 16.00 Vārmes Sv.Miķeļa baznīcā – Lielās piektdienas dievkalpojums.

27. martā 13.00 atpūtas parkā „Aizupītes” – Lieldienu izdarības. Līdzi ņemt vārītas un krāsotas olas, kā arī nevārītas olas.

 

Lai visiem veselība, uzplauksme un zaļošana!  Priecīgas Lieldienas!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav