Notiks pasākums „Satiec savu meistaru!”

Publicitātes foto

No 1. līdz 3. aprīlim jau astoto reizi notiks pasākums „Satiec savu meistaru!”, kad arī Kuldīgā mācekļus pie sevis aicinās tautas lietišķās mākslas meistari.

1., 2. aprīlī no plkst. 10.00 - 16.00 Baznīcas ielā 5, Kuldīgā varēs apgūt TLMS „Varavīksne” rīkotās aušanas nodarbības pie meistarēm Daigas Jansones, Vilmas Segliņas, Maijas Laķes, Inetas Zalkovskas. Plašāka informācija: Daiga Jansone, tālr. 29579939 (dalībnieku skaits ierobežots).

1. aprīlī plkst. 18.00 - 20.00 un 2. aprīlī plkst. 12.00 - 15.00 Kuldīgas novada muzejā notiks adīšanas nodarbības. Maksimālais dalībnieku skaits – 60. 1. aprīlī Arita Svenča nodarbībās mācīs šūnu rakstu adīšanu, savukārt 2. aprīlī pie Jolantas Mediņas varēs apgūt dažādu cimdu valnīšu adīšanu. Informācija: Jolanta Mediņa, tālr. 26243212, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. „Satiec savu meistaru!” rīkotāji pasākuma ietvaros vēlas veicināt sadarbību vietējo kopienu, nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī privāto organizāciju starpā nemateriālā kultūras mantojuma izpausmju un to lietpratēju, kā arī Dziesmu un deju svētku tradīcijas apzināšanā un popularizēšanā.

„Satiec savu meistaru! 2016” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām.

Ik pavasari pasākums kļuvis par gaidītu notikumu, un aizvadītajos gados „savu meistaru” darbnīcās, studijās, muzejos, skolās, kultūras centros, bibliotēkās apmeklējuši 18 tūkstoši dažādu paaudžu interesentu. „Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Projekts „Eiropas amatu prasmju dienas” 2016. gadā norisināsies jau desmito reizi, un šogad tam pievienojas arī Igaunija, Polija, Grieķija, Nīderlande un Lielbritānija.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav