K. Davidova Starptautiskais čellistu konkurss Kuldīgā pulcēs pasaules čella talantus

Foto: Ieva Benefelde

Kārļa Davidova 9. Starptautiskajam čellistu konkursam šogad pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – saņemti 48 pieteikumi no 10 valstīm. Konkurss notiks Kuldīgā no 30. aprīļa līdz 8. maijam, pulcējot jaunos čellistus no Latvijas, Krievijas, Dienvidkorejas, Baltkrievijas, Igaunijas, Bulgārijas, Ķīnas, Itālijas, Spānijas, Taizemes.

K. Davidova Starptautiskajam čellistu konkurss Kuldīgā notiek katru otro gadu, un šogad pulcēs jaunos čella talantus jau devīto reizi. Konkursa dalībnieki sacentīsies četrās grupās, trīs kārtās. Programmā iekļauti gan Kuldīgā dzimušā slavenā čellista, komponista un pedagoga Kārļa Davidova mūzika, gan citu komponistu darbi.

Konkursu vērtēs starptautiska žūrija, ko veidos pazīstami pedagogi un izpildītājmākslinieki - čellists un pedagogs, slavenā čellista Rostropoviča audzēknis un mūzikas tradīciju turpinātājs Stefans Popovs no Anglijas, bijušais E. Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēknis, Sanktpēterburgas Konservatorijas profesors, Sankpēterburgas Mūzikas mājas Mākslinieciskais direktors Sergejs Roldugins,  daudzu starptautisku konkursu laureāts, izcils kamermūziķis, Hanoveras Mūzikas, teātra un mediju augstskolas profesors Leonīds Gorohovs, Seulas Kamerorķestra ilggadējā čelliste un pedagoģe ar trīsdesmit gadu pieredzi Hyoung Won Chang no Dienvidkorejas un konkursa patronese - populārā latviešu čelliste un pedagoģe, profesore Eleonora Testeļeca.

Konkursa dalībnieku sniegumu būs iespēja baudīt arī plašākai auditorijai – 5. maijā klausītāji aicināti uz K. Davidova piemiņas koncertu un 7. maijā notiks konkursa noslēguma koncerts, kurā laureāti uzstāsies kopā ar orķestri Sinfonia Concertante diriģenta Andra Vecumnieka vadībā.

Konkursa balvu fonds ir 5000 eiro un par labāko J.S. Baha skaņdarba interpretāciju papildus tiks piešķirtas trīs Kuldīgas novadnieka, profesora Leo Maija ģimenes balvas.

Konkursu organizē Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skola sadarbībā ar Kuldīgas

novada pašvaldības Kultūras nodaļu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Konkurss nosaukts Kuldīgā dzimušā Kārļa Davidova vārdā, kurš pazīstams kā talantīgs komponists, krievu čello skolas izpildītājmākslas pamatlicējs un daudzu lielisku mūziķu skolotājs. Lai godinātu izcilā novadnieka piemiņu, 2000.gada aprīlī notika Kārļa Davidova vārdā nosauktais I Starptautiskais čellistu konkurss.

www.music.kuldiga.lv/

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav