Kuldīgā Baha mūzikas nedēļā koncertēs itāļu flautas ģēnijs Massimo Mercelli

Publicitātes foto

Baha kamermūzikas festivāla vadītāja, klavesīniste Aina Kalnciema martā aicina uz Baha mūzikas nedēļu, kuras īpašais viesis šogad būs izcilais itāļu flautists Massimo Mercelli. Ainai Kalnciemai un Massimo Mercelli tā būs jau otrā tikšanās, kas turpinās pirms trim gadiem Baha festivāla vasaras koncertā labi iesākto sadarbību. Flautas un klavesīna saspēli Kuldīgā varēs dzirdēt otrdien,22. martā, plkst. 18.00 Kuldīgas novada Domes lielajā zālē

Massimo Mercelli jau ļoti agrīnā vecumā ieguva diplomu Boloņas G.B. Martini Konservatorijā, bet 19 gadu vecumā ieguva pirmā flautista vietu slavenajā Venēcijas opernamā „Teatro La Fenice” un izcīnīja vairākas nozīmīgas uzvaras starptautisko konkursos.

Mūziķis regulāri uzstājas pasaules lielākajās koncertzālēs un ietekmīgākajos festivālos. Viņš ir muzicējis kopā ar tādām pasaulslaveniem māksliniekiem kā Kšištofs Pendereckis, Filips Glāss, Maikls Nīmans un citiem. Mercelli ir Itālijas Emīlijas-Romanjas reģiona festivāla mākslinieciskais vadītājs un dibinātājs, kā arī organizācijas „Eiropas Festivālu asociācijas” (EFA) viceprezidents.

Mākslinieka jaunāko darbu lokā svarīgākie ir J.S.Baha sonāšu ieraksts ar Ramin Bahrami, Sofijas Gubaiduļinas māksliniekam veltītā koncerta pasaules pirmatskaņojums un dalība Kšištofa Penderecka 80. jubilejas koncertā Varšavā. Mākslinieks divas reizes saņēmis Eiropas Kultūras komisariāta balvas, kā arī atzinības no Francijas Kultūras ministrijas (Prāgas Universitāte un Pompidū Centrs Parīzē).

Ainas Kalnciemas un Massimo Mercelli kopīgo programmu veidos J. S. Baha sonātes flautai, V. A. Mocarta sonātes flautai, kā arī J. Haidna skaņdarbi.

Koncertu Kuldīgā atbalsta Kuldīgas novada Dome. Ieeja koncertā – bez maksas.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav