Kuldīgas jaunajā rātsnamā muzicēs pianists un komponists Lubomirs Meļņiks

Piektdien, 12. februārī, plkst. 19:00 Kuldīgas jaunajā rātsnamā, Kuldīgas novada domes lielajā zālē muzicēs ukraiņu izcelsmes pianists un komponists Lubomirs Meļņiks (Lubomyr Melnyk).

Lubomirs Meļņiks ir inovatīvs pianists un komponists, kurš pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados izveidojis pilnīgi jaunu klaviermūzikas valodu, ko nosaucis par “nepārtraukto mūziku” (‘continuous music’) – tās plūdums, šķiet, nekad neapraujas vai nepārtrūkst. Lubomira Meļņika meistarība pavērusi pilnīgi jaunas dimensijas klavierspēlē.

Reiz, jautāts par slavu un naudu, Lubomirs Meļņiks atbildēja: “Kam gan vajadzīga nauda, ja katras klavieres ir tavs draugs?” Meļņika mūzikā, šķiet, klavieres iegūst orķestra skanējuma dažādību. Meļņika “nepārtrauktā mūzika” ir nemitīgs klavieru skanējums – ātru un dažkārt pat ārkārtīgi ātru nošu plūsma. Lai to panāktu, nepieciešams pārvaldīt īpašu tehniku, kuras apguve parasti ilgst vairākus gadus. Meļņika agrāko gadu mūziku parasti klasificēja kā “minimālismu”, lai gan Meļņikam pašam labāk tīk savu mūziku dēvēt par “maksimālismu”, jo pianistam jānospēlē ārkārtīgi daudz nošu, lai radītu skaņas ceturto dimensiju. Tā kā Meļņika radītā klaviermūzika ir sarežģīta un prasa ļoti lielu nodošanos tās apguvei, neviens no citiem pianistiem pasaulē līdz šim nav apguvis viņa lielākos skaņdarbus.

Meļņiks ir uzstājies un sniedzis meistarklases daudzviet Eiropā un Kanādā.

Uz Kuldīgu ievērojamo pianistu atvedusi kuldīdzniece Maija Līcīte, kura kopā ar Meļņiku pagājušajā vasarā kopā devās koncerttūrē pa Eiropu, iesildot pianista koncertus.

Pasākums norisinās ar Kuldīgas novada Domes atbalstu.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav