Kuldīgas novada muzejā izstāde “KRONIS VISIEM”

Publicitātes foto

No 8. janvāra līdz 31. janvārim Kuldīgas novada muzejā skatāma Brigitas Strodas veidotā izstāde “Kronis visiem”. Brigita Stroda veido kroņus moderniem valkātājiem, kuros sasaucas Broces zīmējumu personāži, ziemeļu tirgotāji, seno dzimtu pūra lādes un nejauši atklātie talismani ar noslēpumainiem stāstiem.

16. janvārī:

  • 13:00 izstādes atklāšana
  • 14:30 kroņu gatavošanas darbnīca ar Brigitu Strodi. Meistardarbnīcas dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam iepriekš pieteikties zvanot uz tālruņa numuru 633 50179, dalības maksa 3 eiro.

Antīkas bantītes, atrastas zīlītes, savītas stieplītes atdzīvojas un sadejo svētku svinībās un draugu izklaidēs. Ar tīru vienkāršu apļa enerģiju kronis sarunājas ar valkātāju – tu esi daiļa, tu esi intriģējoša, mums ir savi stāsti, varbūt padalīsimies, un varbūt arī nē! Kronis mirdz galvā, bet, to noņemot, pakarināts pie sienas, tas spēlējās ar gaismu un izklaidē ciemiņus. 

Brigita Stroda dzimusi Austrālijā, ieguvusi scenogrāfes izglītību un lielāko mūža daļu nostrādājusi mākslas menedžmenta jomā. Viņa dzīvojusi Vācijā, Francijā un Latvijā un ļoti labprāt uzņemas ekspertes lomu jautājumos par stilu, identitāti un kultūras lomu valstu zīmolu veidošanā. Uz Latviju Brigita Stroda pārcēlās 1993. gadā kā Sorosa Mūsdienu mākslas centra direktora vietniece. Pēc pusotra gada, kad mainījās Sorosa fonda kultūras finansēšanas principi un mākslas centru tīkls, Brigita nokļuva Latvijas Nacionālajā operā, kur viņa gandrīz 10 gadus nostrādāja par direktora vietnieci, vadot Starptautisko sakaru un attīstības departamentu. Kādu laiku bijusi Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) Londonas biroja vadītāja, piesaistot starptautisko tūrismu Latvijai. Šobrīd viņas galvenie projekti ir kroņu veidošana, darbs ar mārketinga tekstiem, suvenīru dizains un „dziedošais velosipēds”.

www.lakstigala.com/

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav