Bibliotēkā notiks ”Burtošanas čempionāts”

Publicitātes foto

Otrdien, 22. decembrī, plkst. 15.00 Kuldīgas galvenajā bibliotēkā tiks atklāts pirmais spēles “Burtošanas čempionāts” turnīrs.

Spēles atklāšanā Kuldīgas bibliotēkā 22. decembrī piedalīsies spēles izgudrotāji un radošā komanda. Spēles atklāšana plānota kā pirmais ‘’Burtošanas čempionāta’’ turnīrs, kas vienlaikus būs jautra ballīte un slavas dziesma latviešu valodai. Turnīra balvās tiks izspēlētas 10 jaunās spēles.

Spēle “Burtošanas čempionāts” piedāvā 179 kārtis ar 144 latviešu valodai raksturīgākajām zilbēm. Sekojot spēles noteikumiem, no spēlē iekļautajām zilbēm var darināt vairāk nekā 2000 latviešu valodas vārdu. Vārdus var veidot pamatformās un locījumos, tie var būt gan nopietni, gan nenopietni. Katrai zilbei ir piešķirti punkti atkarībā no zilbju lietošanas biežuma latviešu valodā, un, jo retāku zilbi izmanto, jo vērtīgāku vārdu izveido.

Spēle veidota ar Valsts kultūrkapitāla fonda, kolektīvā ieguldījuma portāla “Projektu banka” un SIA “Darbnīca A projekti” finansiālo atbalstu. Spēli izstrādājis Latvijas dizaina projektu uzņēmums IK “Kurland Woodcake” jeb “Kokmaizītes”. Spēles autore ir Baiba Altena sadarbībā ar galda spēļu lietpratēju Pāvilu Jurjānu, spēles māksliniece ir Anna Orniņa.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav