Kuldīgā aicina uz koncertu “No klasikas līdz džezam”

Publicitātes foto

Piektdien, 6. novembrī, plkst. 19.00 Kuldīgas kultūras centrā norisināsies koncerts “No klasikas līdz džezam”. Koncertā muzicēs Guna Paula (flauta), Mārtiņš Circenis (klarnete), Diana Ozoliņa (čells) un Agnese Egliņa (klavieres).

Kamermūzikas programmai dots nosaukums „No klasikas līdz džezam”, jo to ierāmēs Vīnes klasiķa Ludviga van Bēthovena spraigais un koķetais Trio klarnetei, čellam un klavierēm B dur, dēvēts arī par “Gassenhauer Trio”, un krievu izcelsmes ukraiņu komponista un džeza pianista Nikolaja Kapustina (Никола́й Капу́стин) enerģiskais, līksmais, kā arī vietām patīkami gurdenais Trio flautai, čellam un klavierēm.

Šajā programmā ir iekļauti vairāki Latvijas pirmatskaņojumi – bez jau pieminētā Kapustina trio klausītājus iepazīstinās ar mūsdienu amerikāņu komponista un džeza saksofonista Rasela Pētersona (Russell Peterson) aizraujošo un austrumnieciskām noskaņām piesātināto Trio flautai, klarnetei un klavierēm, kā arī Magnusa Lindberga (Magnus Lindberg) krāsaino duetu Steamboat Bill Jr. klarnetei un čellam.

Latviešu mūziku pārstāvēs Gundegas Šmites ilustratīvais  un tembrāli krāsainais skaņdarbs „…no klusuma dūmakas” flautai un klavierēm.

Diana Ozoliņa un Agnese Egliņa saņēmušas Lielo mūzikas balvu nominācijā „Par izcilu darbu ansamblī”, Guna Paula – a/s „Aldaris” balvu kā labākā orķestra māksliniece, bet Mārtiņš Circenis – a/s „Latvijas Gāze” balvu kā labākais orķestra mākslinieks.

Ieeja: EUR 2.50

Pasākumu rīko Kuldīgas kultūras centrs. Pasākuma norisi finansiāli atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav