Jau šo sestdien Leģendu naktī durvis vērs Pelču pils Kuldīgas novadā

Publicitātes foto

Turpinot aizsākto Leģendu nakts tradīciju, arī šogad Leģendu naktī 31. oktobrī durvis vērs Pelču pils. Apmeklētājiem būs iespēja izstaigāt radošās stacijas, kā arī sastapt pašu baronu firstu Līvenu.

Pelču pils atrodas Kuldīgas novadā, 10 kilometrus no Kuldīgas. Tā ir pati jaunākā pils Latvijā, būvēta no 1901. gada līdz 1904. gadam, franču renesanses, baroka un jūgendstilā. Pelču pils atklāšanas balle notika 1905. gadā, šogad aprit 110 gadi.

Leģendu nakts sākums plkst. 20.00. No plkst. 20:00 līdz 21:30 būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs – loku šaušanā pie Melnā bruņinieka – stāvlaukumā; rotaļās ar trim rūķiem – pie avotiņa; radošajā darbnīcā “Zemenīte” un “Pelču pils laiku lokos” – pagasta bibliotēkā; izrādē “Balle Pelču pilī” – zālē; spēlē par Pelču pili – barona firsta bibliotēkā. Pasākums noslēgsies plkst. 21:30 centrālajā laukumā pie pils ar dzimšanas dienas kūku un uguņošanu kopā ar kapelu no Snēpeles “Kā ir tā ir”. Ieeja – bez maksas.

Ir tikai viena reize gadā, kad Pelču pils durvis atveras un ikvienam ceļotājam ir iespēja izbaudīt atmosfēru un atklāt kādu noslēpumu. Varbūt tieši jūs sastapsiet Pelču pils balto dāmu, jo kā leģenda vēsta: “Firstam Līvenam patikusi kāda kalpu meita. Kad barons kārtīgi izpriecājies ar meiteni un pēc tam to pametis, viņa mīklainos apstākļos mirusi. No tā laika ik pa brīdim pa pili un pils parku redz staigājam meiteni baltās drānās”.

Uz tikšanos Pelču pilī!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav