Hercoga Jēkaba gadatirgus Kuldīgā izaudzis par rudens nozīmīgāko pasākumu

Foto: Eduards Dambergs

Sestdien, 3. oktobrī, visi ceļi vedīs uz Kuldīgu, kur tieši pusdienlaikā Pilsētas dārzā sāksies Hercoga Jēkaba gadatirgus. Pasākuma pirmsākumi meklējami 2010. gadā, kad slavenākajam no Kurzemes hercogiem Jēkabam Ketleram apritēja 400. gadskārta, un sešu gadu laikā gadatirgus izaudzis par nozīmīgu rudens pasākumu Kurzemē.

Hercoga Jēkaba gadatirgū goda vietā būs Kuldīgas novada pagastu piedāvājums. Pagastu ļaudis no visiem 13 Kuldīgas novada pagastiem – Ēdoles, Gudeniekiem, Īvandes, Kabiles, Kurmāles, Laidiem, Padures, Pelčiem, Rendas, Rumbas, Snēpeles, Turlavas un Vārmes – rādīs, ko prot, kas šai vasarā izaudzis un galdā ceļams pašu un ciemiņu priekam. Gandrīz katrs pagasts piedāvās nobaudīt kādu īpašu ēdienu vai dzērienu – Hercoga Jēkaba gadatirgus nav iedomājams bez Padures kočas, Kurmāles gulašzupas, Rumbas pagasta sēņu zupas, Kabiles mednieku “šļukas” un citiem gardumiem. Visu, ko vien var iedomāties, andelēs gan vietējie, gan no tālienes braukuši tirgotāji. Aicinām nepaiet garām “Kuldīgas labumu” stendam, kur tirgos ēdamus un dzeramus Kuldīgas novadā tapušus gardumus un vietējo meistaru darinājumus. Putnus, zvērus apbrīnot un vaļā muti mednieku stāstos klausīties varēs Medību pilī “Ragi, nagi, asakas”, ko piedāvā Padures mednieku klubs. No slepeniem, bet drošiem avotiem zināms, ka gadatirgu apmeklēt apsolījis arī Kuldīgas pašvaldības policistu labākais draugs un palīgs – sunītis Riko.

Tirgus ķēķī būs pieejams plašs pankūku piedāvājums – būs gan “valdības” kartupeļu pankūkas ar dažādām piedevām, ko tirgus placī ceps novada Domes čaklākās saimnieces, gan tradicionālās Jēkabtirgus nabagu pankūkas, gan pankūkas no Īvandes dzirnavās bīdelētiem miltiem. Neizpaliks arī citi saldi un sāļi gardumi un dažādi dzērieni.

Lai pirkt un pārdot būtu jautrāk, par pasākuma muzikālo pusi gādās tuvu un tālu braukuši muzikanti – kapela “Spēlmaņi”, etnomuzikologs Oskars Patjanko ar kapelu “Kaktu balles muzikanti”, Snēpeles kapela “Kā ir, tā ir” un “Saimniekdēli” Ainara Vildes vadībā.

Lai mazākajiem tirgus apmeklētājiem būtu interesanti, rudenīgas nodarbes savās darbnīcās piedāvās rosīgie tirgus rūķi – te varēs darināt krāšņas rudens rotas, minēt mīklas, iemācīties sašķērēt kāpostus, piedalīties rudenīgās atrakcijās un citās interesantās nodarbēs. Tāpat būs iespējams iejusties viduslaikos un iemēģināt viduslaiku izklaides.

Bet, kad pasākums jau ies uz beigām, Kuldīgas novada pašvaldība sirsnīgi suminās novada sakoptāko māju un sētu, kā arī pilsētas skaistāko dārzu saimnieces un saimniekus.

Ja Kuldīga būs tā sirdī iekritusi, ka pēc tirgus mājup doties vēl negribēsies, aicinām vēl pakavēties, paviesoties Kuldīgas novada muzejā vai Kuldīgas Mākslas namā. Muzeja durvis brīvdienās ir vaļā no 10:00 līdz pat 18:00, un svētdien, 4. oktobrī, muzejā pat piedāvās sasildīties ar “Rudens tēju ģimenei un draugiem” – muzejnieki kurinās patvāri, cienās ar siltu tēju un piedāvās iesaistīties rudenīgās radošajās darbnīcās.

Savukārt Mākslas namā, kas brīvdienās atvērts no 10:00 līdz 18:00, apskatāmas divas izstādes – kuldīdznieces, jaunās mākslinieces, Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantes Madaras Dzintaras-Plušas pirmā personālizstāde “Tranzīts” un izstāde “Latvijas kultūras kanons portālā “Zudusī Latvija””.

Vēl atgādinām, ka nepagurstoši kuldīdzniekus un pilsētas viesus turpina vizināt Kuldīgas tūristu vilcieniņš Ludis jeb “Goldingen Train”. Brīvdienās tas kursē laika posmā no 11:00 līdz 19:00 ik pēc stundas no Pārventas pieturas “Ventas rumba”. Gardu maltīti iespējams baudīt kādā no omulīgajiem Kuldīgas krodziņiem, bet naktsmājas atrast var kādā no viesnīcām vai apartamentiem. Par naktsmājām un ēdināšanas iestādēm vairāk informācijas var atrast www.visit.kuldiga.lv

Neatliec uz citu reizi – nāc, brauc un piedalies! Izbaudi skaisto Kuldīgu rudens krāšņumā!

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • maija

    Tris gadus peckartas es ar draugiem braucu uz Hercoga gadatirgu Kuldiga.Mums loti patik sis pasakums.Var palutinat sevi ar dazadam skaistam lietinam,dazadim naskiem,garsigam zivim,vienreizejiem ceburekiem,karstiem edieniem.Paldies organizatoriem par musu izklaidi.Kas vel nav bijis,iesaku apmeklet so pasakumu.

    04.10.2015 8:08:56