Kuldīgas Mākslas namā atklās mākslinieces Madaras Dzintaras–Plušas personālizstādi

Publicitātes foto

Sestdien, 26. septembrī, plkst. 17.00 Kuldīgas Mākslas namā atklās kuldīdznieces, Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantes Madaras Dzintaras–Plušas pirmo personālizstādi “Tranzīts”. Izstāde būs apskatāma līdz 18. oktobrī.

Izstādes atklāšanā uzstāsies grupa STRĀLA – Klāvs Loris, ģitāra, un Gita Strazdiņa, bungas.

Madara ir dzimusi kuldīdzniece, tādēļ savu pirmo personālizstādi vēlējās veidot tieši Kuldīgā. Pēc Kuldīgas Mākslas skolas Madara mācības turpinājusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, savukārt bakalaura un maģistra programmas apguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālās komunikācijas nodaļā. Madara ir piedalījusies vairākās grupu izstādēs, kā arī studējusi “Erasmus” programmā Porto.

TRANZĪTS ir ceļš. Savā ceļā mēs nevaram uzkavēties laikā, bet varam iezīmēt pieturvietas savā atmiņā. Tā ir došanās kaut kur, tas ir brīdis, atmiņas un sapņi par nākotni. Mēs katrs vedam savu kravu, kuras saturs un vērtība dod mērķi pašam ceļojumam. Astronomijā tranzīts ir brīdis, kad viens debesu ķermenis, pārslīdot, aizsedz nelielu daļu no kāda cita. Tāpat arī mēs, ik pa laikam iekļaudamies viens otra ceļojumā, atstājam nospiedumus citu atmiņās.

Izmantojot dažādus medijus – video, grafiku un glezniecību, māksliniece mēģina attēlot laiku un tā nebeidzamo kustību, caur personas subjektīvo uztveri – atmiņu kodēšanu, atcerēšanos un aizmiršanu.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav