Divās Kuldīgas baznīcās norisināsies ērģeļmūzikas koncerti

Publicitātes foto

Ceturtdien, 24. septembrī, XIV Starptautiskā Liepājas ērģeļmūzikas festivāla ietvaros divās Kuldīgas baznīcās norisināsies ērģeļmūzikas koncerti. Pasākumu norisi atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība, ieeja abos koncertos ir bez maksas.

Sv. Annas baznīcā plkst. 13:00varēs apmeklēt koncertuzvedumu bērniem “Kurš lielāks, kurš varenāks..?”. Koncerta programmā – Pētera Plakida (mūzika) un Pētera Trupa (režija un librets) jaundarba pirmatskaņojums, piedaloties Liepājas Ceļojošajam leļļu teātrim “Maska”. Pasakas sižets stāsta par mazu kāpuriņu, kurš, kad kāds lielāks bija viņu nejauši paspēris ar kāju, aizdomājās par to, ka tie augumā lielākie – ziloņi, žirafes un pat suņi, kaķi, cilvēki un citi – pat nepamana, ka ir arī mazāki par viņiem – tādi kā viņš, kāpuriņš, vabolīte, skudriņa, putniņi u.t.t.

Dzīvnieku tēlus ataino vijole un ērģeles, strīdoties, kas skan labāk un varenāk, līdz beidzot, sāk spēlēt kopā un izrādās, ka var skaisti spēlēt arī kopā, gan mazā vijole ar lielajām ērģelēm, gan labi sadzīvot mazais kāpuriņš ar žurku vai kādiem citiem, lielākiem.

Savukārt tai pašā dienā plkst. 18:00 Sv. Katrīnas baznīcā kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja dzirdēt arī koncertprogrammu “Ērģeles divatā”, kurā piedalīsies ērģelnieki Ilze Reine un Aigars Reinis. Ērģeļu dueta programmā būs klausāma pasaules un latviešu ērģeļmūzikas klasika, kā arī mūsdienu mūzika un pat pirmatskaņojums.

Ērģelnieki Ilze un Aigars Reiņi duetā spēlē jau kopš 2008. gada, kopīgās programmas izskanējušas koncertos Rīgas un Latvijas dievnamos, festivālā Zemgales ērģeļu dienas, Dubultu Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā un Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā Rīgas Doms

Starptautisko Liepājas ērģeļmūzikas festivālu jau trešo gadu rīko organizācija “Via Cultura”, un tā norises vieta vairs nav tikai Liepājā, bet arī citas Kurzemes pilsētas un novadi.

Šī gada Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls, pēc kārtas jau četrpadsmitais, notiks no 18. līdz 25. septembrim ar koncertiem Liepājā un Kuldīgā.

XIV Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls tiek rīkots sadarbībā ar “Latvijas Koncertiem”, festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas pilsētas dome un Kuldīgas novada pašvaldība.

Plašāka informācija par festivālu pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav