Kuldīgas Bērnu Literatūras centrs iegūst balvu

 

29. novembrī, Liepājā tika pasniegtas Voldemāra Caunes balvas "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem".

Konkursā par uzvarētājām atzina Madonas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāju Līgu Fiļipovu un Kuldīgas novada p/a „Kuldīgas Galvenās bibliotēkas „Bērnu literatūras centra” kolektīvu – Ingu Brūveri, Gitu Reboku un Rasmu Puriņu.

Kopumā balvai tika iesniegti pieci pieteikumi un konkursantus vērtēja LNB (Latvijas Nacionālā bibliotēka) direktors Andris Vilks, LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, rakstnieks Māris Rungulis, Liepājas CZB (Centrālā Zinātniskā bibliotēka) direktore Ilga Erba un Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietas izpildītājs Juris Jirgens.

Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Bērnu Literatūras centram balva piešķirta par radošo darbību aktīvi un sekmīgi veicinot bērnu un jauniešu iesaistīšanu bibliotēkas pakalpojumu izmantošanā, īpaši darbojoties ar pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.

Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā pēdējo trīs gadu laikā  ir radītas bērniem interesantas un aizraujošas programmas: „Bibliotēkas draugi”, „Arī viņi lasa”, „Lasot pavasaris ātrāk atnāks”, „Bērnu Žūrija”, kas jau vairākus gadus pulcē necerēti daudz dalībniekus, „Interaktīvā literatūras stunda” un programma „Satiec savu rakstnieku”.

Bērnu literatūras centrs ar savu darbību veicinājis bibliotēkas atpazīstamību vietējā kopienā un radījis tās pozitīvu tēlu.

Voldemāra Caunes balva ir augstākā profesionālā balva Latvijā un to piešķir bibliotekāriem, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas.

Voldemārs Caune, bibliotekārs, bibliogrāfs un žurnālists, no 1919.gada līdz 1923.gadam strādāja par pārzini Liepājas pilsētas bibliotēkā, kur 1919.gada 16.decembrī atklāja pirmo bērnu literatūras nodaļu. 1947.gadā, paplašinot pilsētas 1.bibliotēkas bērnu nodaļu, tika izveidota Liepājas 1.bērnu bibliotēka.
 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav